Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kręte ścieżki łódzkiej siatkówki

Kręte ścieżki łódzkiej siatkówki

fot. archiwum

Łódzka siatkówka żeńska jest na rozdrożu. Nie doszło do porozumienia między ŁKS i Budowlanymi. Zachodziła też obawa, że drużyna Startu ze względów organizacyjno-finansowych nie wystartuje w mistrzostwach I ligi.

Na szczęście siatkówka kobieca w Starcie wyszła na prostą drogę. Krzysztof Świątczak , kierownik sekcji Startu: – Stało się to możliwe dzięki porozumieniu jakie zawarliśmy z działaczami UKS z SP 179. Oba te ogniwa sportowe stanowią obecnie jedno ciało organizacyjne. Najzdolniejsze juniorki z UKS 179 zasilą zespół I-ligowy, w którym pozostały cztery doświadczone zawodniczki: Wiktoria Szirina, Jolanta Głowacka, Beata Gajda i Weronika Świątczak (powróciła po studiach w USA). Trenerem drużyny jest Bogdan Jaszczuk, który dotychczas, wspólnie z żoną Grażyną, zajmował się szkoleniem siatkarek UKS 179. W I lidze występować będziemy pod nazwą Start UKS 179, a w rozgrywkach klas niższych jako UKS 179 Start.

 

Mamy już zapięty budżet sekcji na ten sezon w 80 proc. Było to możliwe dzięki podpisaniu sponsorskiej umowy ze Związkiem Zawodowym Tramwajarzy i Wyższą Szkołą Informatyki z ul. Rzgowskiej. 

W piątek na obiektach Startu rozpocznie się turniej towarzyski, w którym oprócz gospodyń wystapią drugoligowe zespoły Sokoła Mogilno, CHTPS Chodzież i Olimpii Jawor.

 


 

Siatkarki ŁKS będą występować, jak zapewnił prezes Roman Stępień , w II lidze. Wszystkie sprawy organizacyjne, łącznie z ustaleniem budżetu, mają zostać załatwione do końca tego tygodnia. Rozżalony jest prezes Budowlanych Wiesław Chudzik . Był on jednym z orędowników budowy silnej drużyny siatkówki w tym klubie, w oparciu o dotychczasowy dorobek ŁKS. Niestety, nie udało się dojść do porozumienia z działaczami z al. Unii i drużyna Budowlanych grać będzie w klasie okręgowej, a nie w II lidze.

źródło: Express Ilustrowany, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved