Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jose Roberto Guimaraes: Wygrać może każdy

Jose Roberto Guimaraes: Wygrać może każdy

Niewątpliwie brazylijski zespół prowadzony przez trenera Jose Roberto Guimaraesa jest faworytem startującego dzisiaj finałowego turnieju World Grand Prix siatkarek. Ale trener Brazylijek jest bardzo ostrożny w ocenach.

Jose Roberto Guimaraes zapytany o to, jak ocenia drużyny, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć, stwierdził:

Wszyscy mogą wygrać. W końcu to runda finałowa i wiele zaskakujących rzeczy może się wydarzyć.Dla mojego zespołu to dobrze, że zagramy z Rosją. Spotkaliśmy się już z Włochami, Kubą, Chinami i Japonią w fazie eliminacyjnej. To, że zmierzymy się z Rosjankami właśnie na tym etapie, to dla mnie dobre rozwiązanie. Możesz oglądać dany zespół na kasetach video, ale żeby naprawdę poznać siłę swoich rywali, musisz przeciwko nim zagrać.

Zmartwieniem brazylijskiego szkoleniowca jest kontuzja jednej z jego czołowych atakujących, Marianne Steinbrecher (Mari). Siatkarka podczas wczorajszego treningu naciągnęła mięsień brzucha, w związku z czym zmuszona była przerwać normalny trening z zespołem na rzecz ostrożnych ćwiczeń z jedną z koleżanek z drużyny. Wydaje się jednak, ze do pierwszego meczu przeciwko Rosji uda się ten uraz zaleczyć.

źródło: fivb.org, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved