Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jerzy Matlak – dyżurny kandydat

Jerzy Matlak – dyżurny kandydat

- Od ponad dziesięciu lat jestem dyżurnym kandydatem na trenera reprezentacji kobiet - mówi trener Nafty Gazu Piła Jerzy Matlak. - W tym czasie było trochę Pucharów Polski i mistrzostw kraju. Niejako więc wypada, żeby mnie wymieniać.

Gdy jednak przyjdzie co do czego, to stawiają na kogo innego i znajdują 156 powodów, żeby mnie nie wybrać. Byłem brany pod uwagę też w 2003 roku. Może dobrze się stało, że postawiono na Andrzeja Niemczyka – powiedział Jerzy Matlak.

Jerzy Matlak dodał, że „ma zdrowie, pracę i te wszystkie doniesienia medialne na temat jego kandydatury odbiera z pewnym niesmakiem.” – Śmiać mi się chce gdy czytam o niektórych kandydaturach z tzw. parasolami ochronnymi – powiedział Jerzy Matlak. – Z kolei związkowi współczuję, że znalazł się w takiej sytuacji. Co on może zrobić, gdy Andrzej Niemczyk nie stawia się na rozmowy? Moim zdaniem postępując w ten sposób sam sobie zamyka drogę na stanowisko trenera. Zanim jednak PZPS wybierze nowego, musi uporać się z problemem starego trenera.Zdaniem trenera Nafty Gazu Piła w opiniach na temat trenera Andrzeja Niemczyka staniała odwaga. – O pewnych rzeczach trzeba było mówić dwa lata temu – powiedział Jerzy Matlak. – Tylko co wtedy miałby zrobić PZPS? Zwolnić Niemczyka? Nie byłoby drugiego mistrzostwa Europy. Widocznie tak musiało być.

Siatkarki Nafty Gazu Piła treningi rozpoczęły 1 sierpnia. – Przygotowania prowadzimy na własnych obiektach – mówi pilski szkoleniowiec. – Liga rusza w grudniu więc mamy sporo czasu. 15 września pojedziemy na obóz do Cetniewa.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved