Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Turniej w Hajnówce tym razem się nie odbędzie

Turniej w Hajnówce tym razem się nie odbędzie

Minione cztery sezony siatkarskie w Hajnówce zawsze zaczynał turniej o Puchar Burmistrza Hajnówki. W tym roku impreza się nie odbędzie. Czasu na udział turnieju nie znalazły drużyny PLS-u, mimo wcześniejszych uzgodnień.

Jeszcze wracając z obozu w Redzie siatkarze mieli w planach boje z trzema zaproszonymi drużynami: Politechniką Warszawa (5. zespół ekstraklasy), Jadarem Radom (mistrz I ligi, beniaminek ekstraklasy) i Energą Trefl Gdańsk (4. zespół pierwszej grupy II ligi). Niestety „Polibuda” się wyłamała torpedując cały turniej.

Politechnika argumentowała, że w tej chwili nie zbierze składu. Kiedy usłyszeli o tym w Radomiu, też się wycofali, bo stwierdzili, że nie mają z kim tu grać – mówi trener niedoszłego gospodarza imprezy, Pronaru Hajnówka, Adam Aleksandrowicz.Na szczęście kibice mają szansę zobaczyć swoją drużynę w akcji. W weekend Pronar prawdopodobnie zagra towarzysko z Energą. Gdańszczanie, w tym celu, starają się o przełożenie z soboty na czwartek pucharowego meczu ze Ślepskiem Augustów.

W ekipie z Trójmiasta grają tak znani zawodnicy jak Łukasz Kruk, Jarosław Stancelewski czy Piotr Poskrobko. W kadrze są byli siatkarze Pronaru: Krzysztof Hajbowicz (obecnie kontuzjowany) i Waldemar Świrydowicz. Energa stara się o odkupienie miejsca w I lidze od SPS Zduńska Wola.

W dalszych planach Pronaru jest mecz Pucharu Polski w Bielsko-Białej z BBTS (16.09) oraz udział w turnieju towarzyskim w Świdniku. Zagrają tam z czołowymi pierwszoligowymi ekipami: Avią, Polską Energią Sosnowiec, Energetykiem Jaworzno i AZS Nysa.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved