Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Rosjanie chcą zatrzymać tytuł u siebie

Rosjanie chcą zatrzymać tytuł u siebie

Środa to pierwszy dzień finałowych meczów Mistrzostw Europy juniorów. Dwanaście najlepszych reprezentacji poniżej 20 lat będzie walczyć między sobą w rosyjskim mieście Kazań.

Dwie oddzielne grupy, w każdej znajdzie się po sześć drużyn, będą konkurować w halach sportowych w rosyjskim Kazaniu od szóstego do jedenastego września. Finałowe rozgrywki odbędą się we wtorek 13 oraz środę 14 września 2006 roku.

24 drużyny walczyły w kwalifikacjach w maju tego roku, jednak tylko osiem przebrnęło przez nie by spotkać się z już zakwalifikowanymi czterema zespołami w rundzie finałowej. Cztery drużyny, które nie musiały się kwalifikować to zespoły, które zajęły najwyższe lokaty w ostatnich Mistrzostwach w 2004 roku, które odbywały się w Zagrzebiu. Są to Rosjanie, którzy wywalczyli złoty medal, zdobywcy drugiego miejsca – Holendrzy, brązowi medaliści z Niemiec oraz zdobywcy czwartego miejsca, reprezentacja Serbii i Czarnogóry. Osiem drużyn, które wywalczyły awans do finału to drużyny z: Belgii, Bułgarii, Francji, Włoch, Polski, Słowacji, Słowenii oraz Ukrainy.Po rozgrywkach grupowych dwie najlepsze drużyny z grupy pierwszej (Belgia, Polska, Rosja, Serbia i Czarnogóra , Słowenia i Ukraina) zmierzą się z dwoma najlepszymi zespołami z grupy drugiej ( Bułgaria, Francja, Niemcy, Włosi, Holendrzy oraz Słowacy). Broniąca mistrzostwa Rosja, która wygrała Mistrzostwa Świata Juniorów w zeszłym roku jest faworytem swojej grupy, szczególną zaletą jest to, że grać będą u siebie. Serbia i Czarnogóra oraz Bułgaria znalazła się w pierwszej trójce na Mistrzostwach Juniorów Półwyspu Bałkańskiego. Polska i Ukraina wygrały wszystkie swoje mecze w eliminacjach do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Zobacz również:

Wyniki i Tabela Młodzieżowych ME

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved