Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: Każdy mecz wnosi nowe doświadczenia

Izabela Bełcik: Każdy mecz wnosi nowe doświadczenia

Nasza reprezentacyjna rozgrywająca, jako jedna z nielicznych kadrowiczek postanowiła zostać w kraju. Przed nią występy w drużynie mistrzyń Polski, Muszyniance, w LSK i Lidze Mistrzyń.

Jeszcze niedawno walczyła w finale LSK z Naftą Gaz Piła przeciwko Muszyniance. Teraz reprezentować będzie barwy mistrzyń Polski. – W moim przypadku o transferze zdecydowały trzy czynniki: kwestie finansowe, możliwość gry w Lidze Mistrzyń, a także domatorstwo, jeśli można to tak nazwać.

Izabela Bełcik jest jedną z najlepszych polskich rozgrywających. Nic więc dziwnego, że otrzymuje oferty z klubów zagranicznych. Wciąż jednak wybiera krajowe propozycje.Rzeczywiście coś w tym jest. – mówi Bełcik – Może to kwestia przywiązania do rodziny, znajomych. Przyznam, że nie ciągnie mnie zagranicę, choć takie oferty mam od kilku lat.

I mimo, że jej koleżanki z reprezentacji wybierają obce kluby, ciągle twierdzi, że na krajowych parkietach można się rozwijać. – Każdy mecz wnosi nowe doświadczenia, każdy błąd procentuje, jeśli ma się świadomość, że trzeba nad pewnymi elementami popracować.

Izabela Bełcik prywatnie jest zdecydowaną domatorką, lubi spokój. Dlatego podczas występów w Muszyniance zamieszka w Krynicy.

Przyznam, że będę mieszkała w Krynicy. Muszyna to specyficzne miasto, gdzie każdy się zna, gdzie ludzie żyją siatkówką. Moje mieszkanie musi być odskocznią od pracy, gdzie będę się mogła wyciszyć i odpocząć.

Na podst. wywiadu Szymona Opryszka

źródło: Derby

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved