Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dave Ferguson nie zagra w Delekcie

Dave Ferguson nie zagra w Delekcie

Zerwanie wiązadeł barkowych spowodowało, że Australijczyk Dave Ferguson cały sezon zamiast grać w siatkówkę, będzie leczyć uraz. W sobotę do przebywających na obozie w Szczyrku siatkarzy dołączył natomiast Andrew Grant.

Ta informacja dotarła do nas w sobotę. Nawet nie wiem dokładnie, w jakich okolicznościach do tego doszło. Nie pozostało nam nic innego, jak szukać nowego środkowego. Rozglądamy się zarówno za zawodnikami z Polski, jak i zagranicy. Mam nadzieję, że wkrótce wypełnimy lukę – mówi Maciej Kosiak, kierownik sekcji siatkówki bydgoskiego Delecty.

Dave Ferguson pojawił się w Bydgoszczy w ubiegłym sezonie razem ze swoim rodakiem Andrew Grantem. Choć miał problemy z przebiciem się do wyjściowego składu, to w kilku meczach pokazał się z dobrej strony i zaznaczył swój udział w awansie Chemika (obecnie drużyna nazywa się Delecta) do Polskiej Ligi Siatkówki.W sobotę do przebywających na obozie w Szczyrku siatkarzy dołączył natomiast Andrew Grant. Podopieczni Wiesława Popika oprócz treningów na sali, siłowni i basenie, sporo chodzą po górach. – Byliśmy już m.in. na Skrzycznem i Klimczoku. Dzisiaj ponad cztery godziny chodziliśmy po górach. Nikt jednak nie narzeka – opowiada Kosiak.

Od piątku do niedzieli drużyna weźmie udział w towarzyskim turnieju w Bielsku-Białej. Rywalami bydgoszczan będą czeskie zespoły z Budziejowic i Ostrawy, słowacka ekipa z Presova oraz Płomień Sosnowiec i BBTS Bielsko-Biała. – Zaraz po tym wracamy do domu, gdzie będziemy przygotowywać się już na własnych obiektach. Od 22 do 24 września weźmiemy udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Olsztynie. Będzie to kolejny etap przygotowań do sezonu, który rozpocznie się dopiero w grudniu – kończy Kosiak.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved