Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Odmówili, ale… wciąż rozważają

Odmówili, ale… wciąż rozważają

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że działacze SPS-u Zduńska Wola, odrzucili propozycję Energi Trefla Gdańsk, dotyczącą odstąpienia miejsca w I lidze mężczyzn. Dziś na stronie internetowej klubu ukazał się rozpaczliwy apel działaczy...

Zarząd SPS przedstawia problemy z utrzymaniem drużyny w tej klasie rozgrywkowej i prosi o pomoc firmy z regionu. Jednocześnie ujawnia, że w ostatnich dniach ponownie otrzymał ofertę z Gdańska, dotyczącą odstąpienia miejsca w pierwszej lidze.

O tym, kto zagra na bezpośrednim zapleczu PLS zdecydują najbliższe dni. Pierwsza kolejka ligowa odbędzie się już 7 października.APEL ZARZĄDU STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI W ZDUŃSKIEJ WOLI

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich przedsiębiorców z terenu naszego miasta oraz kraju o finansowe wsparcie I-ligowej drużyny siatkarskiej SPS Zduńska Wola.

Po zakończeniu rozgrywek II ligi i awansie do I ligi piłki siatkowej mężczyzn w maju i w czerwcu bieżącego roku otrzymaliśmy wiele gratulacji i zapewnień sponsorowania naszego klubu. Z obliczeń wynikało, że dla działania klubu w sezonie 2006/2007 potrzeba najskromniej licząc 500.000 złotych. W czerwcu otrzymaliśmy też pierwszą propozycję od klubu Trefl Piłka Siatkowa S.A. z siedziba w Gdańsku w sprawie zamiany miejsc. Oferta z Gdańska została odrzucona, ponieważ ambicje miasta, kibiców i nasze skłaniały do gry w I lidze i to na możliwie wysokiej pozycji.

Dzisiaj okazuje się, że im bliżej początku rozgrywek w sezonie 2006/2007 tym mniej sponsorów. Na placu boju pozostali jedynie wierni sponsorzy z ubiegłego sezonu. Rozmawialiśmy z Panem Prezydentem Miasta Zduńska Wola, który zwrócił uwagę na fakt, że budżet miasta nie jest w stanie utrzymać drużyny, ponieważ propozycja przeznaczenia 200.000 złotych wywołała wielką burzę wśród radnych, a większe kwoty nie wchodzą w grę bowiem jest wiele innych klubów, które wymagają pomocy, a nie tylko siatkówka. Zwracaliśmy się też do senatorów i posłów o pomoc w rozpropagowaniu naszych potrzeb jak dotąd jedynie jeden z posłów ziemi sieradzkiej wykazał zainteresowanie naszym problemem.

W ostatnich dniach od klubu „Trefl” otrzymaliśmy kolejną ofertę pomocy w zamian za zamianę miejsc ligowych. Rozmawialiśmy z zawodnikami, którzy rozumiejąc sytuację są w stanie zaakceptować grę w II lidze. Nie znamy jedynie opinii kibiców i mieszkańców naszego miasta, dlatego zwracając się z powyższym apelem prosimy mieszkańców miasta o przekazywanie swoich opinii.

W imieniu Zarządu SPS, Andrzej Abramowicz, Dariusz Kapciak, Mirosław Jaros

Zduńska Wola 30.08.2006 rok.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved