Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Mirek i Milena Rosner o turnieju w Ningbo

Joanna Mirek i Milena Rosner o turnieju w Ningbo

- Bardzo chciałam wygrać ten ostatni pojedynek z Azerkami - mówi Joanna Mirek. - W Ningbo grałyśmy dobrze pierwsze sety, a ciężko było postawić kropkę nad "i" - sądzi Milena Rosner.

Obydwa zespoły były wyrównane. Najważniejsze, że to nieudane Grand Prix zakończyłyśmy zwycięstwem. To na pewno podniesie morale w ekipie. Dwa pierwsze sety w niedzielę wygrałyśmy, a potem zaprezentowałyśmy się tak jak w całym tegorocznym cyklu Grand Prix… – mówi Joanna Mirek. – Do końca nie wiemy, czego nam brakuje. To kwestia psychiki. Potrafimy fajnie grać, ale przerwa między setami potrafi naszą ekipę zmienić nie do poznania. Mam nadzieję, że po tym meczu Azerki będa się nas bać w Warnie, gdzie pod koniec września gramy kwalifikacje GP 2007.

W tym turnieju grałyśmy dobrze pierwsze sety, ale ciężko było nam postawić kropkę nad ťiŤ – powiedziała Milena Rosner. – Męczyłyśmy się, taciłyśmy koncentrację i podupadałyśmy fizycznie. Ale później, w najważniejszych momentach, dobrze funkcjonował nasz blok i to był klucz do sukcesu. Pierwsze uczucie po zakończeniu turnieju w Ningbo to – mimo wszystko – radość z wygranej. To zwycięstwo jest bardzo ważne dla naszych głów. Zostawmy za soba wszystkie porażki. Zawsze pryjeżdżam na zgrupowania kadry z energią i ochotą. Bez względu na to, jakie decyzje zapadną w tym tygodniu, na pewno zjawię się na obozie w Szczyrku.W poniedziałek Polki wyjechały z hotelu na lotnisko w Ningbo. Stamtąd udały się do Pekinu, gdzie zaplanowano przesiadkę do Paryża. Później kolejna zmiana samolotu i wieczorny koniec podróży w Warszawie. Większość zawodniczek od razu rozjedzie się do domów, bo 11 września początek zgrupowania w Szczyrku. Kto je poprowadzi? Dowiemy się w czwartek po decyzji PZPS.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved