Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour, Warszawa: Zwycięstwo pary Wang/Tian Jia

World Tour, Warszawa: Zwycięstwo pary Wang/Tian Jia

Chińskiej parze Wang/Tian Jia wystarczyło tylko 37 minut, aby wygrać ze swoimi rodaczkami w niedzielnym finale Warsaw 2006 Women's Open. Trzecie miejsce zajęły Brazylijki wygrywając z reprezentantkami Rosji w trzech setach.

Dla 25-letniej Tian Jia to już drugi w jej „plażowej” karierze przypadek, kiedy to stanowi część drużyny, która zawładnęła SWATCH-FIVB World Tour. Pod koniec 2003 roku razem ze swoją olimpijską partnerką z Aten Weng Fei wygrała turniej w Indonezji (Bali) i we Włoszech (Milan).

Niedzielne zwyciężczynie turnieju z serii World Tour odbywającego się w Warszawie, Tian Jia i Wang Jie, zainkasowały za zwycięstwo 32 tysiące dolarów i wciąż zachowały teoretyczną szansę na wygranie SWATCH-FIVB World Tour 2006. Obecnie na swoim koncie posiadają 5,340 punktów po 11 turniejach, podczas gdy brylujące w rankingu Brazylijki Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca mają ich 6,340 po rozegraniu jednego mniej turnieju od Chinek (w stolicy Polski ich zabrakło). Zwyciężczyniom warszawskiego turnieju pozostaje nadzieja na wygranie czterech kolejnych turniejów (Madeira Islands, Brazylia, Meksyk i Tajlandia) i czekanie na porażki Brazylijek.Natomiast Dla srebrnych medalistek GE Money Bank Warsaw 2006 Women`s Open, Xue Chen i Zhang Xi, które za drugie miejsce dostały 22 tysiące dolarów, była to trzecia przegrana w finale (po turnieju w Sznghaju i Petersburgu) przy jedenastu występach ogółem w tegorocznych SWATCH-FIVB World Tour.

W meczu o brązowy medal, brazylijska para Leila Barros i Ana Paula Connelly pokonała po zaciętym meczu rosyjską parę Alexandra Shiryaeva/Natalya Uryadova. Za zwycięstwo dostały 16 tysiące dolarów. Był to jednocześnie rewanż Brazylijek za piątkowy ćwierćfinał, w którym to górą była rosyjska para. Warto zaznaczyć, że Shiryaeva i Uryadova na turnieju grały z tzw. „dziką kartą”, którą otrzymały dzięki ubiegłotygodniowej wygranej w ME. Po występach w turnieju warszawskim zapisały się również w historii rosyjskiej siatkówki plażowej jako pierwsza para z kraju na Uralem, która zagrała w „final four” w piętnastoletniej historii SWATCH-FIVB World Tour.

FINAŁ:

Wang Jie, Tian Jia (Chiny) – Zhang Xi, Chen Xue (Chiny) 2:0

(22:20, 21:17)

Mecz o 3. miejsce:

Ana Paula/Leila (Brazylia) – Uriadowa/Szyrajewa (Rosja) 2:0

(21:15, 22:24, 15:8)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved