Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Na osłodę zwycięstwo z Azerbejdżanem

GP: Na osłodę zwycięstwo z Azerbejdżanem

Polskim siatkarkom wreszcie udało się odnieść pierwsze zwycięstwo na pożegnanie z turniejem GP. Mimo że w minionym tygodniu wiele działo się w naszej kadrze, pokonując drużynę Azerbejdżanu, Polki uratowały honor.

Był to najsłabszy występ polskich siatkarek w trzyletniej historii ich startów w GP. Przed dwoma laty zajęły ósme, a przed rokiem siódme miejsce.

W tym meczu polski zespół grał o pierwsze zwycięstwo oraz uzyskanie przewagi psychicznej nad rywalkami, z którymi spotka się w Warnie w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznej Grand Prix (26.9 – 1.10).

W pierwszym secie polskie siatkarki przegrywały 14:18. W tej trudnej sytuacji potrafiły jednak zmienić losy meczu – objęły prowadzenie 22:18 i zwyciężyły 25:21. W tym okresie sporo punktowała Joanna Mirek, a w zespole rywalek zdarzały się pomyłki nawet Natalii Mammadowej, która w całym spotkaniu zdobyła 33 punkty.

Sety drugi, trzeci i czwarty nie miały wielkich historii. Zwyciężające w nich zespoły po objęciu na początku prowadzenia, powiększały przewagę i pewnie wygrywały.

Tie breaka mistrzynie Europy zaczęły znakomicie, prowadząc 6:2. Taką przewagę w piątym secie trudno jest stracić, choć niewiele brakowało, żeby do tego doszło. W końcówce było nerwowo kiedy z prowadzenia 14:10 rywalki obroniły trzy piłki meczowe. Jednak wkrótce skuteczny atak przeprowadziła Milena Rosner.

Azerbejdżan – Polska 2:3 (21:25, 21:25, 25:19, 25:22, 13:15)

Polska: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Mirek, Milena Rosner, Maria Liktoras, Natalia Bamber, Katarzyna Skorupa oraz Mariola Zenik (libero).

Zmiany: Pycia, Podolec, Przybysz.

Azerbejdżan: Parchomienko, Mammadowa (33), Gulijewa, Szabowta (16), Mammadiarowa, Korkmaz, Korotenko (libero) oraz Lawalenka, Gasimowa.