Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Udane podejście wareckiego II-ligowca do Skalskiego

Udane podejście wareckiego II-ligowca do Skalskiego

Po latach gry w ekstraklasie Tomasz Skalski trafił do II-ligowego WTS-u Warka, który ma wprowadzić do I ligi. To drugie, tym razem udane, podejście wareckiego klubu do Skalskiego. Rok temu blisko było już podpisania kontraktu z WTS, ale po byłego gracza Legii zgłosiła się Politechnika.

Tym razem ofert z PLS nie było, a że pan Tomasz nie chce zbyt daleko wyjeżdżać z Warszawy, przystał na warunki klubu z Warki. Tu czeka go jednak znacznie poważniejsze zadanie, bo po nieudanej walce o awans w ubiegłym sezonie i czystce w składzie, tym razem chęć wejścia do I ligi jest jeszcze większa.

Mamy odmłodzony skład, w którym będzie pewnie więcej waleczności i zaangażowania, ale znacznie mniej doświadczenia. To doświadczenie mają nam zapewnić Krzysztof Staniec i właśnie Tomasz Skalski – powiedział Andrzej Warda, który znów został pierwszym trenerem WTS (za dwa lata będzie obchodził 30-lecie pracy w Warce).Choć sam nie zagwarantuję tu awansu, na pewno będę w stanie wziąć ciężar gry na siebie. Odpowiedzialność będzie tu znacznie większa niż ostatnio w PLS – stwierdził Skalski, były gracz Skry Bełchatów, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, grając często jako nominalny atakujący. W Warce, podobnie jak w Politechnice, będzie jednak przyjmującym. – Żałuję, że od początku kariery nie grałem na tej pozycji. Może byłbym teraz powołany do kadry. Tymczasem mam 33 lata i trzeba powoli kończyć z tą siatkówką. W II lidze jest na szczęście nieco niższy poziom i przez to więcej zdrowia mi zostanie – dodał były reprezentant Polski juniorów, który jeden z poprzednich sezonów w Bełchatowie spędził na leczeniu kontuzji kolana.

Teraz po urazie nie ma jednak śladu, podobnie jak nie ma w Warce śladu po większości niedawno tam występujących siatkarzy. Z ubiegłych rozgrywek zostało tylko czterech. Do zespołu WTS dołączyła grupa zawodników Jadaru (obok Stańca to Przemysław Surmacz i Cezary Żyłkowski), Krzysztof Adamczyk z rezerw Skry, Michał Drabkowski z Wilgi i Michał Baranowski, który wrócił z wypożyczenia do Orła Międzyrzecz. Kadrę uzupełniają junior Sebastian Sobolewski i Michał Budziński – żołnierz z Radomia, który nigdy nie grał w II lidze.

źródło: Mazowiecki Sport Express, mwzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved