Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sparingowe porażki i zwycięstwa siatkarek Sokoła Mogilno

Sparingowe porażki i zwycięstwa siatkarek Sokoła Mogilno

Po obozie w Karpaczu, przyszedł dla siatkarek Sokoła Mogilno czas na kolejne zgrupowanie, w Kołobrzegu. Po powrocie z drugiego obozu, w minionym tygodniu mogilnianki przygotowywały się do rozgrywek II ligi na własnych obiektach...

Zarówno pobyt nad morzem, jak i zajęcia w Mogilnie, były okazją do rozegrania szeregu spotkań sparingowych. Sokół Mogilno kompletuje jeszcze skład przed zbliżającym się sezonem, a trener Jerzy Pater testuje różne ustawienia drużyny.

Jeszcze w Kołobrzegu, sokolanki rozegrały spotkania kontrolne z siatkarkami Sparty Warszawa oraz Startu UKS 179 Łódź. Mogilnianki wygrały trzy z czterech spotkań sparingowych ze Spartą oraz odniosły trzy zwycięstwa nad siatkarkami z Łodzi. Trener Jaszczuk przebywał jednak na obozie nad morzem bez podstawowych zawodniczek pierwszego zespołu łódzkiego Startu UKS 179.Po powrocie z drugiego obozu, Sokół Mogilno zagrał dwukrotnie z siatkarkami Legionovii Legionowo, które przebywały na zgrupowaniu w Solcu Kujawskim. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami I-ligowca – 5:0 (25:23, 25:21, 25:15, 25:12, 15:12 i 25:19, 25:20, 25:23, 25:18, 15:13). W spotkaniach tych wystąpiły testowane w mogileńskim klubie – Kinga Waśkiewicz ze Skarpy Toruń i Magdalena Makowska z toruńskich Budowlanych.

Trzy kolejne mecze sparingowe z drużynami Skarpy Toruń i Ziemowita Osięciny, rozegrały siatkarki Sokoła Mogilno w minionym tygodniu. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwami mogilnianek. W czwartek, podopieczne Jerzego Patera, pokonały w Mogilnie Ziemowit Osięciny 3:2 i zremisowały ze Skarpą Toruń 2:2. W piątek, w meczu rozegranym w Toruniu, Sokół Mogilno pokonał Skarpę 4:1.

Drużyny Ziemowita i Skarpy przygotowują się do turnieju barażowego o awans do II ligi, który w nadchodzącym tygodniu, rozegrany zostanie w Osięcinach. Ciekawostką może być fakt, iż w zespole toruńskiej Skarpy zagrała w czwartkowym spotkaniu siatkarka Pałacu Bydgoszcz, wychowanka Sokoła – Marta Kamińska. Zawodniczka ta wzmocni prawdopodobnie Skarpę na czas turnieju barażowego.

Najbliższe plany sokolanek, to m.in. dwa turnieje – w Łodzi (z udziałem Startu UKS 179 Łódź, ChTPS Chodzież i Olimpii Jawor) oraz w Jaworze (z udziałem m.in. Olimpii Jawor, Gwardii Wrocław, a być może również Gedanii Gdańsk i AZS AWF Poznań). W najbliższym tygodniu, ostatecznie powinien się również wykrystalizować skład Sokoła Mogilno, w jakim drużyna zagra w II lidze.

źródło: inf. własna, sokol.mogilno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved