Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowaczki bliżej ME w Beneluxie

Słowaczki bliżej ME w Beneluxie

Słowaczki pokonały 3-1 w pierwszym meczu barażowym Ukrainę. Wygrana przybliżyła reprezentację Miroslava Čady do startu w przyszłorocznych ME. Za tydzień rewanż na Ukrainie.

W Słowackich Levicach rozegrano pierwszy barażowy mecz pomiędzy reprezentacją naszych południowych sąsiadów a Ukrainą w ramach kwalifikacji do ME kobiet w 2007. Podopieczne Miroslava Čady i Ľubomíra Petráša wygrały to spotkanie 3-1 i są w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem za tydzień na Ukrainie.

W zespole słowackim wystąpiła Daniela Rojkova, nowa zawodniczka Gwardii Wrocław, a takżeGabriela Tomasekova znana z ubiegłorocznych występów w Stali Mielec.

Cieszę się ze zwycięstwa tym bardziej, że grałam całe spotkanie, zaraz po meczu przesłam wiadomość do Polski, do Wrocławia, gdzie bardzo się ucieszono z naszej wygranej – powiedziała Daniela Rojkova, przyjmująca reprezentacji Słowacji.

Drugie barażowe spotkanie zaplanowano na 09.09 w Charkowie (Ukraina) o godz. 16-tej miejscowego czasu. Zwycięzca dwumeczu pojedzie w przyszłym roku do Belgii i Luksemburgu na ME.

Po meczu powiedzieli:

Miroslav Čada (trener Słowacji): – Jesteśmy zadowoleni z naszej gry choć szkoda, że pierwszy set nam nie wyszedł, którego straciliśmy po dwóch naszych błędach. Potem już nasza drużyna pokazała swoją siłę. Gra od drugiego seta nam się układała a potem już Ukraina nie miała szans.

Alexander Gutor (trener Ukrainy): – Przegraliśmy z lepszą drużyną. Słowaczki grały znakomicie, a my przegraliśmy we wszystkich działaniach: przyjęciu, ataku i bloku. Rewanż w Charkowie musimy wygrać.

Alica Székelyová (kapitan Słowacji): – Na początku trochę się obawiałam o wynik dzisiejszej konfrontacji, zaczęliśmy zresztą w składzie trochę innym niż zazwyczaj. Od drugiego seta zaczęliśmy grać bardzo dobrze, obawy zniknęły, ja wierzyłam, że to my dziś wygramy co ostatecznie się stało.

Lucia Hatinová (środkowa): – Myślę, że kluczem do zwycięstwa był blok, po nienajlepszych przyjęciach Ukrainek ich atak był bardzo czytelny. Po skutecznych blokach przeciwnik stracił ochotę do gry.

Gabriela Tomašeková (środkowa Słowacji): – Zagrałyśmy zespołowo, a każda z dziewczyn pokazała się z jak najlepszej strony, zagraliśmy piękną siatkówkę, wszystko nam wychodziło w tym meczu.

Słowacja – Ukraina 3-1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:19)

Słowacja: Székelyová, Rojková, Hatinová, Viestová, Biksadská, Tomašeková, libero Kleskeňová(Magátová)

Ukraina: Duškievičová, Kovalčuková, Alexandrovová, Jakovlevová, Lavruková, Pavlovová, libero Kurylová, (Andrušenková, Kryvecová)

źródło: inf. prasowa