Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Rojkova w pierwszej „szóstce” Słowacji

Rojkova w pierwszej „szóstce” Słowacji

Przed barażami z Ukrainą o udział w ME’2007, Słowaczki dwa razy wygrały w sparingach z mistrzem Austrii, SVS Post Szwechat Wiedeń. Oba mecze w „szóstce” zagrała nowa zawodniczka Gwardii Wrocław - Daniela Rojkova.

Trenerzy reprezentacji naszych południowych sąsiadów, Miroslav Čada i Lubomír Petráš, byli bardzo zadowoleni z rezultatów swej drużyny. Kadra Słowacji dwukrotnie (w poniedziałek i we wtorek) pokonała tegorocznego uczestnika Ligi Mistrzów kobiet zespół SVS Post Szwechat Wiedeń. Ostatnia faza przygotowań Słowacji przed rozstrzygającym pojedynkiem barażowym z Ukrainą o udział w turnieju finałowym ME’2007 w Belgii i Luksemburgu zakończyła się powodzeniem.

Miłą wiadomością z Levic (tam rozgrywano mecze) była informacja, że w obu wygranych spotkaniach Daniela Rojkova – nowy nabytek Gwardii Wrocław – występowała na parkiecie od pierwszych minut. – Próba generalna przed meczami z Ukraina bardzo nam się udała – powiedział po spotkaniach Lubomir Petras, drugi trener Słowaczek. – Z drugiej strony siatki może gra nie była olśniewająca, ale cieszy nasza skuteczność. Wierzymy, że w najważniejszych jesiennych meczach dziewczęta będą skoncentrowane i zagrają z Ukrainkami jeszcze agresywniej – dodał Petras.Reprezentacja Słowacji zmierzy się w dwumeczu z Ukrainą o prawo startu w przyszłorocznych ME organizowanych przez Belgię i Luksemburg. Pierwszy mecz odbędzie się w słowackich Levicach 02.09 (o godz. 20.00), kolejny za tydzień w Charkowie (09.09 godz.16.00 – Ukraina). Kibice we Wrocławiu liczą, że Daniela Rojkova utrzyma swą formę z meczów sparingowych i przyczyni się do awansu swej drużyny.

Słowacja – SVS Post Szwechat Wiedeń 3-0 i 3-1

Słowacja: Székelyová, Rojková, Biksadská, Cagáňová, Tomášeková, Hatinová, libero Kleskeňová oraz Bognárová, Stankovianska, Viestová, Magátová

źródło: gwardia.pl, inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved