Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Potentat aluminiowy sponsorem siatkarek BKS Bielsko?

Potentat aluminiowy sponsorem siatkarek BKS Bielsko?

Sponsorem strategicznym bielskich siatkarek ma być potentat na rynku aluminiowym Grupa Kęty. Nazwa pojawi się w szyldzie pierwszoligowego zespołu. Grupa Kęty to jedna z największych firm w tej branży w naszym kraju.

Po raz ostatni siatkarki BKS z mistrzostwa Polski cieszyły sie w 2004 roku. Informacja jest pilnie strzeżona i ma być oficjalnie ujawniona dopiero pod koniec września. Trwają jeszcze ostatnie rozmowy obu stron. – Nie mogę potwierdzić tej informacji – mówi Marek Filipiak z działu marketingu firmy z Kęt.

Grupa Kęty to jedna z największych firm w tej branży w naszym kraju. W ubiegłym roku zanotowała zysk netto 88 mln zł przy obrotach wynoszących 740 mln zł. Firma ma 15 spółek zależnych, przed dziesięciu laty debiutowała na warszawskiej giełdzie.Na stronie internetowej firmy czytamy: – Na bogatą ofertę handlową Grupy Kapitałowej Kęty składają się wyroby wytwarzane przez trzy podstawowe segmenty biznesowe, a dostarczane do wielu gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa i motoryzacji, poprzez branże koncentratów spożywczych, cukierniczą, mleczarską, a skończywszy na branży wyposażaniu wnętrz czy przemyśle lotniczym.

Dzięki lukratywnemu kontraktowi pierwszoligowy zespół siatkarek ma być w następnym sezonie znowu jednym z najsilniejszych w Polsce. Przed siatkarkami postawione zostanie zadanie włączenia się do walki o sukcesy nie tylko w krajowych rozgrywkach, ale także w europejskich pucharach, z prestiżową Ligą Mistrzyń włącznie. BKS po raz ostatni był mistrzem Polski w 2004 roku.

Suma, którą firma z Kęt przekaże na klubowe konto, jest zastrzeżona. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że powinna wynosić co najmniej milion złotych! – To godziwa suma, ale nie mogę ujawnić żadnych szczegółów – mówi dyrektor klubu, Ryszard Bortliczek.

Po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii bielskiego klubu dojdzie do zmiany szyldu. – Ale to dotyczy tylko zespołu siatkarek – uspokaja dyrektor Bortliczek.

Przesądzone jest podobno, że w szyldzie zespołu zostaną BKS oraz nazwa miasta. Szyld zostanie uzupełniony o nazwę sponsora. Najprawdopodobniej zniknie z niego człon „Stal”.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved