Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nagroda dla kędzierzyńskiej hali

Nagroda dla kędzierzyńskiej hali

Oddana do użytku w maju ubiegłego roku nowa hala widowiskowo - sportowa przy ulicy Mostowej na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu doczekała się już drugiej nagrody - tym razem nagrody na szczeblu centralnym.

Obiekt, który na co dzień służy przede wszystkim siatkarzom Mostostalu, otrzymał wyróżnienie w kategorii na najciekawsze modernizacje wnętrz oraz I nagrodę Ministra Sportu w tej samej kategorii konkursowej.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród X edycji konkursu „Modernizacja Roku’2005, w której uczestniczył również Prezydent Miasta Wiesław Fąfara, odbyła się 29 sierpnia w Warszawie w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Później, w siedzibie Ministerstwa Sportu, prezydent Kędzierzyna-Koźla odebrał I nagrodę Ministra Sportu dla tego obiektu w tej samej kategorii.Inwestycja pn. „Przebudowa i rozbudowa hali sztucznego lodowiska na wielofunkcyjną halę sportową wraz z urządzeniami niezbędnymi do funkcjonowania obiektu w Kędzierzynie-Koźlu” została zgłoszona do konkursu w kategorii: Obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji. Dyplomy finalistów za realizację powyższej inwestycji otrzymały: Gmina Kędzierzyn-Koźle, firma projektowa „Projekt 3” z Rybnika oraz Opolskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 1 z Opola.

Do tegorocznego konkursu zgłoszone zostały 592 obiekty budowlane, zaś do ścisłego finału dopuszczono 92 obiekty.

Celem Konkursu „Modernizacja Roku 2005” jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w roku 2005 wyróżniających się szczególnymi walorami. Konkurs promuje funkcjonalność przebudowywanych i modernizowanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowej techniki, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, wysokie efekty ekologiczne, dbałość o architekturę i ochronę materialnego dziedzictwa kulturowego, rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych.

Warto przypomnieć, że 28 czerwca 2006 roku hala sportowa otrzymała również tytuł: „Mister Architektury Województwa Opolskiego 2005” i była to pierwsza nagroda dla tego obiektu.

O tym, że hala sportowa na osiedlu Azoty jest piękna, funkcjonalna i nowoczesna nikogo więc nie trzeba przekonywać. Szkoda tylko, że tak trudno zapełnić ją kibicami, dla których przecież między innymi została wybudowana, ale może zmieni się to w nadchodzącym sezonie za sprawą coraz lepszej gry Mostostalu.

Warto nadmienić, że walory hali doceniają również władze siatkówki. Oprócz rozgrywek ligowych z udziałem Mostostalu pod koniec marca 2006 rozegrane zostały w tym obiekcie mecze finałowe Mistrzostw Polski juniorów, w których siatkarze MMKS-u Mostostalu wywalczyli tytuł wicemistrzowski, w lipcu spotkały się reprezentacje kadetów Polski i Włoch, a ostatnio rozegrany został Międzynarodowy Turniej Kadetów z udziałem reprezentacji Rosji, Czech oraz Polski I i II.

Autor: Janusz Żuk (www.mosto.pl)

źródło: mosto.pl, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved