Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Joker Tour 2006: Inauguracyjne zwycięstwo gospodarzy

Joker Tour 2006: Inauguracyjne zwycięstwo gospodarzy

W inauguracyjnym spotkaniu turnieju Joker Tour 2006 rywalizowały zespoły Jokera Piła oraz Olimpii Sulęcin. Tie-break zwycięsko zakończyli pilanie, chociaż nie przyszło im to łatwo.

W pierwszym meczu turnieju, w którym Joker Piła zmierzył się z Olimpią Sulęcin kibiców czekały spore emocje. Walka była bardzo zacięta, a wynik spotkania do ostatniej piłki niewiadomy. W Jokerze , po spadku z PLS, zasadniczo zmienił się skład zespołu. Odeszło 10 zawodników a w ich miejsce klub zakontraktował, w większości młodych perspektywicznych siatkarzy, którzy muszą jeszcze sporo popracować by stworzyć zespół. Widać to aż nadto było w dzisiejszym meczu.

W secie pierwszym od początku ton grze nadawali siatkarze z Sulęcina. Prowadzili 4:6, 9:12 i gospodarze wyrównali dopiero na 17:17. Przez moment trwała wyrównana walka (18:18, 22:22), ale w końcówce partii ostatnie słowo należało do Olimpii. Po zablokowaniu akcji Wojciecha Winnika, ekipa z Sulęcina wygrywa partię do 22.Partia druga była jeszcze bardziej wyrównana (8:8, 16:18), chociaż do stanu 20:20, kiedy to plasowanym atakiem z lewego skrzydła wyrównał stan seta Przemysław Lach, częściej prowadzili przyjezdni 1 ? 2 punktami. Przy stanie 23:22, Jerzy Boguta zdobywa punkt, sprytnie obijając piłkę o ręce Stanisława Pieczonki i na tablicy wyników widnieje wynik 23:23. Zawodnicy Jokera zdobywają jednak kolejny punkt, a w ostatniej akcji tej partii blok Jarosława Sobczyńskiego i Wojciecha Winnika zatrzymuje atak Łukasza Chajca i pilanie wyrównują stan meczu.

Trzecia odsłona meczu miała dość jednostronny przebieg. Od początku inicjatywa należała do zawodników Olimpii (2:5, 12:17), którzy pewnie wygrali tę partię, po tym gdy w ostatniej akcji Kamil Paciukanis przekracza na zagrywce linię dziewiątego metra.

Natomiast kolejny set przebiegał pod dyktando Jokera. Pilanie objęłi wysokie prowadzenie (10:4, 18:9) i kontrolowali przebieg gry do końca partii. Przy stanie 24:15 jeszcze punkt dla sulęcinian zdobywa z zagrywki Kamil Sekuła, ale w kolejnej akcji psuje on zagrywkę i partia dla gospodarzy do 16.

O wyniku meczu zatem rozstrzygnąć musiał tie-break. Początkowo Joker uzyskał znaczną przewagę (7:2, 12:8), ale w tym momencie podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego zatracili skuteczność, a punkty coraz częściej zaczęli zdobywać zawodnicy grającego trenera Jerzego Boguty. Gdy Michał Glinka z krótkiej, ze środka siatki zmniejsza straty punktowe do jednego punktu (14:13), zapowiada się emocjonująca końcówka. Taka też była. Blok Olimpii, zatrzymujący akcję Jakuba Korpaka, daje jej pierwszą i jedyną piłkę meczową. Ale wówczas w roli głównej pokazuje się Wojciech Winnik. Wyrównuje atakiem z prawego skrzydła i głównie dzięki jego skuteczności i poprawie w grze blokiem, Joker wygrywa to spotkanie. Co prawda pilanie nie wykorzystują pierwszej (16:15) i drugiej (17:16) piłki meczowej ale trzecią przy stanie 18:17 już tak. Mariusz Syguła znowu wystawia piłkę Winnikowi, a ten atakiem z prawego skrzydła kończy mecz.

Mecz stał na bardzo przeciętnym poziomie. Ale to naturalnie wynika z okresu treningowego w jakim zespoły znajdują się. Zawodnicy Jokera popełniali bardzo dużo błędów na zagrywce, dużo piłek z akcji ofensywnych wyrzucali poza pole gry, wreszcie widać było braki w zgraniu zespołu przejawiające się chociażby dużą ilością nieporozumień między zawodnikami. Wydaje się także iż siatkarze Jokera byli wolniejsi od swoich rywali. Olimpia zaskoczyła gospodarzy na początku spotkania szybką grą i udanymi akcjami na siatce.

Joker Piła – Olimpia Sulęcin 3:2 (22:25, 25:23, 19:25, 25:16, 19:17)

W drugim meczu pierwszego dnia turnieju GTPS Gorzów Wielkopolski pokonał Inotel Poznań 3:1.

Autor: Adam Martowicz

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved