Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Przedostatniego dnia zwyciężały faworytki

GP: Przedostatniego dnia zwyciężały faworytki

W Ningbo, Bangkoku i Okayamie, bez dużych niespodzianek kończyły się dzisiejsze spotkania Grand Prix siatkarek. We wszystkich pojedynkach dość gładko wygrywały faworytki, a jedynie zawodniczki Stanów Zjednoczonych potrzebowały czterech setów na uporanie się z drużyną Korei Południowej.

W pierwszym dzisiejszym meczu Brazylia bez straty seta pokonała Dominikanę. Tym samym Brazylijki mają szansę być jedynym zespołem, który wygrał wszystkie mecze w rundzie eliminacyjnej. Warunkiem jest jutrzejsze zwycięstwo z Japonią.

W innym spotkaniu Azerbejdżan tylko w trzecim secie postawiła twarde warunki Kubankom. Głównie dzięki zagrywkom Mammadowej Azerki prowadziły niemal przez cały set. W końcówce jednak Kubanki się zmobilizowały i wygrały 28:26 a cały mecz 3:0.

Równolegle z meczem Kuba – Azerbejdżan, rozgrywane było spotkanie USA – Korea Płd. Amerykanki bardzo liczyły na potknięcie Kubanek, co zwiększało ich szansę na udział w finale w przypadku zwycięstwa z Koreą. Mecz zdołały wygrać 3:1, mimo porażki w pierwszym secie do 12. Najgroźiejsze rywalki do awansu wygrały z Azerkami i tym samym przekreśliły szansę Amerykanek na grę w turnieju finałowym.

Ciekawie zapowiadał się mecz Włoszek z Japonkami. Okazało się jednak, że aktualne wicemistrzynie Europy nie dały szans Azjatkom i pokonały je pewnie 3:0. Obie drużyny jednak zapewniły sobie awans do finału.

W przedostatnim meczu dzisiejszego dnia Rosjanki rónież w trzech setach rozprawiły się z Tajlandią. Po dwóch gładko przegranych setach Tajki poderwały się do walki i w końcówce trzeciego seta nawet prowadziły, ale Rosjanki zdołały odwrócić losy partii na swoją korzyść.

W ostatnim dzisiejszym meczu Polki zmierzą się z Chinkami. Początek meczu o godzinie 13:30.