Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Ósma porażka Polek

GP: Ósma porażka Polek

W ostatnim meczu 8. kolejki rundy eliminacyjnej Grand Prix, Polki uległy Chinkom 0:3. Nasze siatkarki tylko w pierwszym secie potrafiły stawić opór dobrze dysponowanym Azjatkom.

Przez większość pierwszej partii inicjatywa należała do biało-czerwonych prowadzonych przez Ireneusza Kłosa, który zastąpił na ławce trenerskiej Andrzeja Niemczyka.

Na pierwszą przerwę techniczną nasze zawodniczki schodziły, wygrywając 8:6, podczas drugiej prowadziły 16:14. Polki prowadziły do stanu 20:19, ale wówczas Chinki, gospodynie turnieju wyraźnie przyspieszyły, zaś w naszej ekipie zaczęły się mnożyć błędy. W efekcie Chinki szybko odskoczyły na 24:21, by ostatecznie wygrać tę partię 25:22.

Od początku drugiego seta Chinki udzielały, co rusz naszym zawodniczkom lekcji skutecznej gry. Mistrzynie olimpijskie szybko objęły zdecydowane prowadzenie i pierwszą przerwę techniczną schodziły z pięciopunktową przewagą (8:3). Rosła ona systematycznie i podczas drugiej przerwy technicznej wynosiła już 9 „oczek” (16:9). Chinki nie miały zatem problemu z wygraniem tej partii do 15.

W trzecim secie mieliśmy przez moment chwilę radości, kiedy nasze zawodniczki wyszły na prowadzenie 6:5. Jednak Chinki szybko odpowiedziały pięcioma kolejnymi punktami, wychodząc na prowadzenie 10:6. Potem mistrzynie olimpijskie systematycznie powiększały przewagę, wygrywając tę partię 25:14 i cały mecz 3:0.

Żałujemy straconego pierwszego seta, bo po przegranej właśnie w nim dziewczyny zwiesiły głowy i nie potrafiły się podnieść – skomentował spotkanie trener Ireneusz Kłos. – Chinki zagrały bardzo dobrze zagrywką, która odrzuciła nas od siatki i nie pozwoliła kończyć ataków. Z kolei w naszej ekipie głównie w drugim i trzecim secie zaszwankowało przyjęcie. Myślę, że to były główne przyczyny naszej dzisiejszej porażki – analizował „na gorąco” trener Kłos.

W ostatnim spotkaniu Polki zagrają z Azerbejdżanem.

Chiny – Polska 3:0 (25:22; 25:15; 25:14)