Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Świeniewicz: Konflikt narastał

Świeniewicz: Konflikt narastał

- Konflikt w reprezentacji Polski kobiet narastał już od pewnego czasu, a wyrzucenie Małgorzaty Glinki z kadry, było tego efektem - uważa jedna z jej liderek, najlepsza siatkarka Europy w 2005 roku, Dorota Świeniewicz.

Najlepsza siatkarka Europy w zeszłym sezonie od pewnego czasu nie jest już ulubienicą trenera Niemczyka. Pomimo, że nie gra ona obecnie w kadrze, na pewno dobrze zna kulisy reprezentacyjnych konfliktów.

Nie znam wszystkich szczegółów ostatnich wydarzeń w kadrze, ale od pewnego czasu narastał w niej konflikt – powiedziała Dorota Świeniewicz.Ostra w słowach rozmowa do jakiej doszło pomiędzy trenerem a zawodniczką była tego efektem. Sytuacja przerosła Andrzeja Niemczyka i postanowił zrezygnować – w taki sposób komentuje siatkarka obecną sytuację w druzynie narodowej.

Zdaniem Andrzeja Niemczyka, Małgorzata Glinka nie przykładała się do treningów.Była reprezentantka Polski, Magdalena Śliwa zapytana o opinię stwierdziła, że nie można do kogoś mieć pretensji gdy samemu jest się nieobecnym przed dwa-trzy dni na hali.

Dorota Świeniewicz pamięta przypadki, kiedy trenera Niemczyka nie było na zajęciach przed dwa czy trzy dni. Jak póżniej tłumaczył swoją nieobecność?

Mówił, że musi od nas odpocząć – odpowiedziała Dorota Świeniewicz.Następnie we własnym gronie zastanawiała się z koleżankami jak one zostałyby potraktowane, gdyby pozwoliły sobie na taką absencję.

Dorota Świeniewicz krytycznie wyraziła się o przygotowaniu zespołu do cyklu turniejów Grand Prix.

W Bydgoszczy na mecz z Włoszkami przyszło osiem tysięcy widzów – powiedziała najlepsza siatkarka w Europie – Spotkał ich spory zawód, podobnie jak organizatorów tego największego w kraju turnieju w historii siatkówki kobiecej. Wydano dużo pieniędzy na organizację zawodów. – zakończyła Świeniewicz.

Polska reprezentacja przegrała wszystkie spotkania – z Włochami, USA i Dominikaną.

źródło: inf. własna, interia.pl, onet.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved