Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Konflikt Glinki z Niemczykiem – bicie głową w mur

Konflikt Glinki z Niemczykiem – bicie głową w mur

Po środowej awanturze, czwartek nie przyniósł pozytywnego zwrotu akcji. Trener siatkarek Andrzej Niemczyk zapewnia, że wszystko co robi, jest dla dobra zespołu. Małgorzata Glinka nie wyobraża sobie dalszej współpracy z trenerem.

Środowa decyzja Andrzeja Niemczyka o rezygnacji z usług Małgorzaty Glinki w kadrze wywołała burzę w środowisku siatkarskim.

Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej szybko zareagowały na to, co wydarzyło się w kadrze. Po powrocie reprezentacji z Chin PZPS zamierza wysłuchać racji sztabu szkoleniowego oraz zawodniczki.Jakie mogą być decyzje władz? Nie od dziś wiadomo, że trener Niemczyk ma wielu nieprzychylnych mu obserwatorów. Jednak bronią go wyniki. Ewentualne zwolnienie selekcjonera nie wchodzi w rachubę tym bardziej na dwa miesiące przed mistrzostwami świata. Za trzy tygodnie natomiast biało-czerwone rozpoczynają kolejną ważną potyczkę – kwalifikacje GP 2007 w Warnie.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że atmosfera w kadrze jest zła – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski. – Tego nie można załatwić jednak korespondencyjnie i musimy poczekać aż zespół wróci z Chin. Na pewno tego tak nie zostawimy, nie schowamy głowy w piasek. Musimy dbać o dobre imię siatkówki. Pożegnanie z kadrą nie powinno odbywać się w takich okolicznościach.

To przykre i nieprzyjemne dla nas i całej siatkówki. Gdy trener Niemczyk dwa lata temu wyrzucił z kadry kilka dziewczyn, dostał od nas reprymendę. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że to on zdobył dwa mistrzostwa Europy – dodał prezes PZPS.

Bez względu na to, czy Niemczyk pozostanie na stanowisku czy nie, Glinka nie zamierza już wracać do kadry. Jak twierdzi, po takim przeżyciu nie dałaby rady psychicznie się odbudować. W tej sytuacji starania działaczy, którzy z pewnością chcieliby powrotu Glinki, byłyby biciem głową w mur.

źródło: onet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved