Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > GP: Podsumowanie pierwszego dnia turnieju w Bangkoku

GP: Podsumowanie pierwszego dnia turnieju w Bangkoku

W grupie „H”, w której występują Rosja, Korea Płd., USA i Tajlandia, w pierwszym dniu turnieju obyło się bez niespodzianek. W piątkowych spotkaniach przegrały obie drużyny azjatyckie.

Bardzo emocjonujący przebieg miał mecz pomiędzy Rosjankami, a Koreankami, gdyż widzowie mogli obejrzeć, aż pięć setów. Szala zwycięstwa co chwilę przechylała się na inną stronę. Ostatecznie wygrały Rosjanki, które nad swoimi rywalkami górowały nie tylko wzrostem, ale tez umiejętnościami siatkarskimi.

W drugim meczu grupy, rozgrywanym pomiędzy gospodyniami turnieju, a Amerykankami padł wynik 0:3. Rezultat jednak nie oddaje przebiegu spotkania. Jedynie w drugim secie reprezentantki USA zwyciężyły bezproblemowo. W pierwszym i trzecim secie Tajki sprawiły bardzo dużo kłopotów bardziej utytułowanym rywalkom.

Jutro Koreanki zagrają z Amerykankami, a Rosjanki z reprezentacją Tajlandii.

RosjaKorea Płd. 3:2 (21:25, 25:22, 25:20, 21:25, 15:7)

TajlandiaUSA 0:3 (27:29, 15:25, 25:27)