Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Kolejna porażka Polek

GP: Kolejna porażka Polek

W pierwszym meczu turnieju Grand Prix w Ningbo Polki uległy Kubankom. Znowu sprawdziła się stara siatkarska prawda, że gdy meczu nie wygrywa się 3:0, to przegrywa się 2:3.

Polki grały dobrze w dwóch pierwszych partiach, potem jednak z niezrozumiałych względów całkowicie oddały pole rywalkom i w kompromitującym stylu przegrały trzeciego i czwartego seta.

W tie-braeku rywalki szybko odskoczyły na trzy punkty i na przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:5. Po powrocie na parkiet Kubanki powiększyły przewagę (10:5). Polki doszły rywalki na 7:10, by po chwili znowu przegrywać pięcioma punktami 7:12. Brązowe medalistki z igrzysk w Atenach do końca seta kontrolowały grę, by wygrać do 9.

W spotkaniu nie wystąpiła wykluczona z kadry Małgorzata Glinka. Nieobecny był także Andrzej Niemczyk, którego zastąpił drugi trener kadry Ireneusz Kłos.

Szkoda dzisiejszego spotkania, bo zwycięstwo było w zasięgu ręki – powiedział tuż po meczu trener Kłos. – Przez pierwsze dwa sety dziewczyny zagrały bardzo dobrze zagrywką, która wymuszała na rywalkach prostą grę skrzydłami, przez co my mieliśmy ułatwione zadanie w bloku. Niestety trzy kolejne sety należały do Kubanek i to one zwyciężyły w tym meczu – dodał trener Kłos.

W kolejnych spotkaniach Polska zmierzy się z Chinami i Azerbejdżanem. Nasze siatkarki zajmują ostatnie miejsce w tabeli z siedmioma porażkami i nie mają już szansy na awans do turnieju finałowego.

Polska – Kuba 2:3 (25:18, 27:25, 15:25, 16:25, 9:15)