Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Siatkarki AZS-u Białystok Akademickimi Mistrzyniami Polski

Siatkarki AZS-u Białystok Akademickimi Mistrzyniami Polski

Głównymi kandydatkami do sięgnięcia po tytuł były zawodniczki AZS Pronar Białystok. Siatkarki trenera Czesława Tobolskiego nie zawiodły i w finale pokonały „akademiczki” z Częstochowy.

Białostoczanki przyjechały na turniej w swoim optymalnym składzie, jedynie beż Marty Pluty i Sylwii Pyci, które aktualnie przebywają z reprezentacją Polski w Chinach na turnieju WGP, oraz Dominiki Koczorowskiej przechodzącej badania lekarskie po kontuzji barku.

Ponieważ teoretycznie, najgroźniejszy konkurent do rywalizacji o tytuł mistrzowski, AZS AWF Poznań przyjechał do Warszawy w składzie juniorsko-rezerwowym, przeto pozycja zespołu z Białegostoku wydawała się być niezagrożona.Co prawda w rywalizacji grupowej białostoczanki przegrały swój jedyny mecz na tym turnieju z AZS-em Politechniką Częstochowa, ale już w meczu finałowym zrewanżowały się rywalkom i zdobyły złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.

Zespół AZS-u Pronaru Białystok grał w składzie: 1.Szeszko Joanna, 2. Saad Magdalena, 3. Pałkiewicz Anna, 4. Skowrońska Elżbieta, 5. Kosek Karolina, 6. Baran Kinga, 7. Kalinowska Katarzyna, 8. Sachmacińska Justyna, 9. Mróz Karolina, 10. Gosko Iwona, 11. Kulik Marta, 12. Piekarska Paulina.

W finale po raz drugi zagraliśmy z AZS-em Pronar Zeto – mówi trener SPS Janusz Majkusiak. – W pierwszym secie przegraliśmy do 18. W drugim było znacznie lepiej. Dziewczyny potwierdziły, że potrafią grać dobrą siatkówkę. Zwyciężyły 25:22. Kolejne dwie partie nie ułożyły się jednak po naszej myśli. Trzeciego seta przegraliśmy do 18, czwartego do 16. Uważam, że mimo finałowej porażki dziewczyny zasługują na pochwałę. Plan, jaki stawialiśmy sobie na Akademickie Mistrzostwa Polski, został wykonany.

Po powrocie z Warszawy SPS będzie przez tydzień trenował w hali Polonia. W weekend częstochowskie siatkarki wyjeżdżają do Ostrowca Wielkopolskiego na turniej otwarcia sezonu.

SPS grał w składzie: Magdalena Pietroczuk, Marzena Solska, Izabela Kasprzyk, Marzena Nieczyporowska, Edyta Węcławek, Anna Cupisz, Marta Kędzia (l).

W pojedynku o brąz AZS KSZO zmierzył się ponownie z grupowymi rywalkami z Radomia. Przeciwniczki okazały się mało wymagające i ostrowczanki gładko wygrały 3:0. – Mecz nie wyzwolił w dziewczynach mobilizacji, bardziej chodziły, niż grały – zdradza Jarosław Bodys, trener zespołu.

Na AMP w barwach jego zespołu nie grała jeszcze nowa rozgrywająca. 37-letnia Ukrainka Natalia Kostianiuk dołączy do drużyny za dziesięć dni (pojechała wyrobić wizę). Trafiła do Ostrowca z ligi greckiej, wcześniej grała m.in. w Turcji i Niemczech. Podpisała roczny kontrakt.

AZS KSZO: Nadziałek, Kosiarska, Maj, Wiatrowska, Jagiełło, Świerszcz, Kosiorowska, Brożek, Buzała, Walawender, Bednarek.

Wyniki meczów finałowych:

o 1 miejsce:

AZS SPS Politechnika Częstochowa – AZS Pronar Zeto Białystok 1:3 (18:25, 25:22, 21:25, 17:25)

o 3 miejsce:

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – KS AZS Politechnika Radomska 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

o 5 miejsce:

AZS Opole – AZS AWF Poznań 3:1 (25:19, 19:25, 25:21, 25:15)

o 7 miejsce:

AZS Politechnika Śląska Gliwice – AZS AWF Warszawa 0:3 (16:25, 21:25, 14:25)

źródło: gazeta.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved