Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mistrzowie Polski prawie w komplecie

Mistrzowie Polski prawie w komplecie

Drużyna mistrzów Polski w czwartek zakończyła zgrupowanie w Spale. W piątek do Polski dotrze ostatni z zawodników pozyskanych przez BOT Skrę Bełchatów przed nowym sezonem PLS - Ewgienij Iwanow. Wczoraj przyleciał Dan Lewis.

Następny trening zaplanowany jest w poniedziałek o godz. 10, już hali w Energia. Oprócz Lewisa i Iwanowa wezmą w nim udział kadrowicze – Piotr Gruszka i Mariusz Wlazły. Zabraknie jedynie Krzysztofa Ignaczaka, który nie zdąży wrócić z USA. – Ale 6 września pojawi się już w Polsce – mówi Konrad Piechocki, wiceprezes BOT Skry. Nie wiadomo, jak długo reprezentanci Polski będą ćwiczyli w klubie, bo trwają rozmowy z PZPS. Na pewno tydzień przed pierwszym meczem Ligi Mistrzów – 27 września – trójka bełchatowian dołączy do zespołu. Niewykluczone jednak, że przyjadą wcześniej.

Wracając do obcokrajowców, to Iwanow i Lewis będą mieszkać w Częstochowie. – Bułgar jest kolegą Piotra Gruszki i chciał zamieszkać blisko niego. Zaś Lewis chciał żyć w większym mieście, a poza tym zna Amerykanów występujących we Wkręt-mecie – tłumaczy Piechocki. – Jeśli ma im to pomóc w aklimatyzacji, to nie widzieliśmy przeszkód.Pisaliśmy już, że nowy trener BOT Skry Daniel Castellani nie chciał rozgrywać zbyt wielu sparingów. W końcu ustalono, że drużyna rozegra trzy mecze kontrolne. Pierwszy odbędzie się 15 września, a rywalem mistrza Polski będzie silny w tym sezonie AZS Politechnika Warszawska. Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się spotkanie, prawdopodobnie w Rzeczycy, gdzie powstała nowa hala. Cztery dni później bełchatowian czeka ponad trzystukilometrowy wyjazd do Ostrawy, gdzie zmierzą się z tamtejszym DHL, również uczestnikiem Ligi Mistrzów. Ostatnim sprawdzianem przed inauguracją LM będzie pojedynek z Olympiakosem Pireus, 21 września o godz. 18 w hali Energia. W przyszłym tygodniu do Bełchatowa przyjadą siatkarze Wkręt-metu AZS Częstochowa. Powodem nie jest jednak mecz, ale wspólny trening.

Tymczasem pierwszy rywal BOT Skry w Lidze Mistrzów rozgrywa mecze sparingowe. Olympiakos dwukrotnie zmierzył się z czwartą drużyną włoskiej Serie A – Bre Banca Lannutti Cuneo. Włosi, wśród których wyróżnił się Michał Łasko, wygrali 3:2 i 3:0, choć nie zagrał ich najlepszy zawodnik – słynny Giba. W Olympiakosie najwięcej punktów zdobył Dejan Bojović, zmiennik Ivana Miljkovicia w reprezentacji Serbii i Czarnogóry. Grecy sprowadzili też jego rodaka Veljko Petkovicia (grał w meczach Ligi Światowej przeciwko Polsce). Wystąpili też Marios Giourdas, dobrze znany siatkarzom BOT Skry ze spotkań z Iraklisem Saloniki i libero reprezentacji Argentyny Martin Meana, brat słynnego Pablo.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved