Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Śliwa: Trzeba przerwać milczenie

Magdalena Śliwa: Trzeba przerwać milczenie

- Trzeba przerwać milczenie i zacząć mówić o pewnych sprawach - tak zareagowała najlepsza rozgrywająca ME w 2003 roku, Magdalena Śliwa, na doniesienia o wyrzuceniu Małgorzaty Glinki z kadry przez trenera Andrzeja Niemczyka.

Spodziewałam się takiej decyzji, ale obstawiałam, że spotka to kogo innego – powiedziała Magdalena Śliwa. – Tej zawodniczki, o której myślę nie ma jednak obecnie w kadrze.

Magdalena Śliwa przypomniała, że w meczach turniejów Grand Prix Polska przegrała wszystkie sześć spotkań. – W takiej sytuacji nie ma dobrej atmosfery w kadrze – powiedziała Magdalena Śliwa. – Trzeba było znaleźć winnego.Dwukrotna mistrzyni Europy dodała, że „trzeba zacząć mówić o pewnych sprawach, które są w kadrze.” – Jak może trener mieć pretensje do zawodniczki, która w dodatku nie czuje się najlepiej, o brak zaangażowania na treningu, gdy jego samego nie widziano na hali przez dwa czy trzy dni – powiedziała Magdalena Śliwa, która obecnie reprezentuje barwy pierwszoligowej Wisły Kraków.

W grudniu 2003 roku ze współpracy z Andrzejem Niemczykiem zrezygnował drugi trener reprezentacji kobiet Alojzy Świderek. – Moja współpraca z trenerem Andrzejem Niemczykiem wygasła. Nie było sensu kontynuować czegoś, czego od pewnego czasu nie było – powiedział wówczas. Alojzy Świderek, który jest obecnie drugim trenerem męskiej reprezentacji, nie chciał komentować wydarzeń w kadrze w chińskim Ningbo, gdzie od piątku do niedzieli Polska zagra w kolejnym meczu Grand Prix.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved