Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Alancewicz wraca do gry

Alancewicz wraca do gry

Maciej Alancewicz od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy pierwszoligowego Pronaru OSiR Hajnówka. Ten wychowanek olsztyńskiego AZS-u cały ubiegły sezon leczył kontuzję barku (zerwanie ścięgna), której nabawił się tuż po zdobyciu srebrnego medalu mistrzostw Polski.

Maciej Alancewicz jest jednym z najmniej znanych zawodników PZU AZS – ze względu na zbyt dużą konkurencję w zespole nie mógł przebić się do wyjściowego składu. W tym czasie miał duży wkład w awansie do pierwszej ligi drugiego zespołu AZS-u.

Olsztyńscy kibice z pewnością pamiętają Alancewicza z ostatniego finałowego spotkania ze Skrą Bełchatów (sezon 2004/05) – wówczas pod nieobecność kontuzjowanych Michała Bąkiewicza i Pawła Papke szkoleniowiec Grzegorz Ryś wpuścił go na boisko od pierwszych minut.Przyjmujący od tygodnia jest z nową drużyną w Redzie na zgrupowaniu, które kończy się w najbliższą sobotę.

Na pewno przyda nam się taki zawodnik, który trenował z czołowymi graczami PLS – mówi Adam Aleksandrowicz, szkoleniowiec OSiR-u. – Podczas zajęć trenuje solidnie i szybko wraca do siebie po kontuzji. W naszej drużynie trochę się pozmieniało – dlatego trudno jest obecnie powiedzieć, o co będziemy walczyli w lidze, ale Maciek będzie w niej odgrywał znaczącą rolę.

Alancewicz, zanim trafił do Hajnówki, przebywał także na testach w Zduńskiej Woli (tam od nowego sezonu będzie występował Krzysztof Andrzejewski, który w ubiegłych latach grał w rezerwach aktualnego brązowego medalisty mistrzostw Polski – PZU AZS).

Menedżerem 24-letniego przyjmującego został Piotr Szulc znany z występów w Polskiej Lidze Siatkówki m.in. w Politechnice Warszawa czy Jokerze Piła.

W Olsztynie zostałem spisany na straty i nawet zastanawiałem się nad tym, żeby definitywnie zakończyć przygodę z siatkówką – mówi Maciej Alancewicz. – Nie jestem związany kontraktem z PZU AZS i mogę trenować z kim chcę, ale kluby muszą się jeszcze do końca porozumieć. Wybrałem Hajnówkę, ponieważ w razie kłopotów z barkiem mogę zagrać za Kamila Łyczkę na libero – on z kolei może występować także na skrzydle.

W barwach Pronaru Hajnówki Maciej Alancewicz zagrał już pierwsze spotkanie z II-ligową Energą Trefl Gdańsk, a jutro kolejnym przeciwnikiem będzie jeden z zespołów z Trójmiasta. W weekend 8-10 września Pronar organizuje we własnej hali turniej o Puchar Burmistrza, na który zaprosili Energe Gdańsk, Politechnikę Warszawa i Jadar Radom.

Drużyna z Podlasia, która w ubiegłym roku zajęła siódme miejsce w ligowej tabeli – sezon 2006/07 rozpocznie siódmego października wyjazdowym spotkaniem z BBTS Bielsko-Biała.

To nie jest jedyny siatkarz, który opuścił olsztyński zespół po zakończeniu minionych rozgrywek. Mark Siebeck przeniósł się do warszawskiej Politechniki, natomiast Piotr Gruszka wrócił do Skry Bełchatów. W Mostostalu Kędzierzyn-Koźle na pozycji środkowego będzie grał z kolei Marcin Nowak, gdzie jego klubowym kolegą będzie Marcin Mierzejewski (pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Olsztynie), ostatnio występujący w Gwardii Wrocław.

Maciej Alancewicz - ur. 7.12.1982 w Olsztynie
wzrost: 192
waga: 72
zasięg w bloku: 314
zasięg w ataku: 338

sukcesy: srebrny medal mistrzostw Polski, brązowy
medalista mistrzostw Polski juniorów, akademickie
mistrzostwo Polski, uniwersyteckie mistrzostwo Polski,
uniwersyteckie mistrzostwo Polski na plaży

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved