Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wierbow i Kazakow o najlepszych drużynach Ligi Światowej

Wierbow i Kazakow o najlepszych drużynach Ligi Światowej

fot. archiwum

Najlepszym libero finałowego turnieju w Moskwie został wybrany Aleksiej Wierbow. Siedemnaście tysięcy dolarów nagrody przeznaczy na remont mieszkania. Kilka dni wolnego jakie otrzymała kadra od trenera Zorana Gajica przeznaczy na krótki wyjazd z żoną do Finlandii do jej rodziców.

Do meczów półfinałowych w ogóle nie interesowałem się statystykami indywidualnymi – powiedział Aleksiej Wierbow . – Im bliżej końca turnieju zrozumiałem, że mam całkiem duże szanse na tytuł najlepszego libero. Zresztą siatkówka jest grą zespołową i myślenie o indywidualnych nagrodach może przeszkadzać.

 

Wierbow podkreślił, że Brazylia jest obecnie najsilniejsza w świecie, ale Rosja w półfinale powinna zagrać lepiej. – Na początku spotkania z tym zespołem dominowała we mnie niewiara we własne możliwości. Autorytet znakomitego rywala mnie dławił, paraliżował ruchy. 

Rosyjski libero jako pozytywny przykład dał Francuzów. – Indywidualnie nie jesteśmy przecież gorszymi zawodnikami niż Francuzi – powiedział Wierbow. – Jednak od strony psychologii dali oni nie tylko nam dużą szkołę. Ich nie denerwuje faza zawodów czy to początkująca, czy decydująca. Na ich grę nie mają wpływu tytuły rywala. Oni wychodzą na parkiet, żeby pokazać co są sami warci. Trzeba brać z nich przykład. Myślę, że to samo dotyczy reprezentacji Bułgarii, Czech czy Polski.

 

Wiedzieliśmy, że jesteśmy lepsi od Bułgarów dlatego nie było kłopotów z koncentracją przed meczem o trzecie miejsce – powiedział jeden z najbardziej doświadczonych zawodników rosyjskich Aleksiej Kazakow . – Trzeba było po prostu wyjść na parkiet i zagrać swoje.

 

Podkreślił on, że trzecie miejsce ma dla zespołu sporą wartość. Rosja nie grała w Lidze Światowej w ostatnich dwóch latach. Na pytanie czy Rosja byłaby w stanie wygrać z Brazylią w finale Kazakow odpowiedział, że tak.

 

Myślę, że wygralibyśmy z nimi gdyby zaprezentowali się oni tak jak w spotkaniu z Francją – powiedział jeden z najlepszych środkowych świata. – W półfinale popełniliśmy bardzo dużo błędów. Dlaczego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Zabrakło właściwej koncentracji. Tremę miał nasz młody rozgrywający Grankin. On jeszcze nigdy nie grał przeciwko takiemu rywalowi.

 

Zdaniem Kazakowa na mistrzostwa świata powróci Siergiej Makarow. Zastąpi on albo Grankina, albo Uszakowa. – Klasę mistrzowską w spotkaniu z Brazylią pokazali Francuzi – powiedział Kazakow. – Przede wszystkim trzeba grać spokojnie, nie tracić głowy. Brazylijczycy nie są supermenami. Kiedyś z nimi wygramy. Należy przede wszystkim poprawić przyjęcie i zagrywkę.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved