Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Przed młodzieżowymi ME w siatkówce na siedząco

Przed młodzieżowymi ME w siatkówce na siedząco

Michał Suliga i Przemysław Gronkiewicz zdobyli uznanie trenerów reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco i pojadą na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które rozpoczną się w piątek na Węgrzech.

W młodzieżowych mistrzostwach Europy, oprócz Polski, wystąpią jeszcze reprezentacje: Niemiec, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Trenerzy biało-czerwonych Jerzy Płonka i Roman Pięta zabierają ze sobą 10 spośród 14 testowanych zawodników.

Suliga razem z Gronkiewiczem ostatnie dni przed wyjazdem spędzają trenując razem z kolegami z Ataku. – Przygotowujemy się do Klubowego Pucharu Europy, który zostanie rozegrany także na Węgrzech, zaraz po mistrzostwach Europy – tłumaczy Michał Suliga. – Mistrzostwa Europy to jeden z najpoważniejszych startów w mojej karierze – dodaje 23-letni zawodnik Ataku, który trenuje także pływanie, lekką atletykę, siatkówkę na stojąco. – Faworytem jest Bośnia i Hercegowina. Mają dużo zdolnych, młodych zawodników. W naszym zasięgu są podobno Niemcy i pewnie z nimi będziemy się bili o brązowy medal.

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved