Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwszy turniej siatkarzy Resovii

Pierwszy turniej siatkarzy Resovii

W czwartek po południu Resovia wyjeżdża do Humennego, gdzie w piątek i sobotę rozegra pierwszy turniej sparingowy, w tegorocznym okresie przygotowawczym.

Jedziemy z Jadarem Radom [radomianie przebywają obecnie na zgrupowaniu w podrzeszowskiej Kielnarowej – przyp. red.], by bronić pucharu wywalczonego przed rokiem i przed dwoma laty – mówi trener rzeszowian Jan Such. – Turniej obsadzono jednak bardzo mocno, a my jesteśmy po ciężkich treningach – dodaje.

Przeciwnikami Resovii w słowackim turnieju będą m.in. najlepsze drużyny Austrii czy Słowacji. – O ile nic się nie zmieniło, to w piątek i w sobotę zagramy po dwa mecze. W grupach gra się po trzy sety, a każdy wygrany set to jeden punkt – wyjaśnia trener Such.Mimo ochoty na wygranie turnieju po raz trzeci z rzędu szkoleniowiec rzeszowian zamierza nieco mieszać w składach. – Ostatnio graliśmy albo polskimi przyjmującymi, albo zagranicznymi. Teraz trochę to pomieszamy. Na przykład Wojtek Gradowski zagra z Karelem Kwaśnicką, a Piotrek Łuka z Geirem Eithunem – zdradza trener Such. – Zmiany będą też w ataku. Na środku i rozegraniu na razie nie mam pola manewru, bowiem nie jadą z nami ani Łukasz Perłowski, ani Grzegorz Pilarz. Nie panikuję jednak, bowiem będę miał ich jeszcze później przez półtora miesiąca – dodaje.

Przez cały turniej będzie więc rozgrywał Tomasz Kozłowski, który jednak w ostatnich dniach nie trenował z kolegami. Uczestniczy bowiem w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie reprezentuje barwy Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Tomek oraz kilku chłopaków z Błękitnych Ropczyce przegrali tylko 2:3 z Politechniką Warszawa [w pozostałych meczach rzeszowianie wygrali z AZS-em Opole 3:0 i z Gwardią Gubin/Zielona Góra 3:1 – przyp. red.], w której barwach grają m.in. Radek Rybak czy Pavel Chudik. To bardzo dobry wynik, tym bardziej że u nas nie grają przecież Tomek Józefacki czy Michał Kaczmarek – mówi rzeszowski szkoleniowiec. Kozłowski dołączy do kolegów z drużyny w czwartek rano.

Bezpośrednio po słowackim turnieju zarówno Resovia jak i Jadar udadzą się do Sanoka, gdzie w niedzielę o godzinie 11 rozegrają kontrolny mecz. – Będzie to oficjalne spotkanie otwarte dla publiczności – zakończył trener Such.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved