Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Polska – Holandia 1:3

ME juniorek: Polska – Holandia 1:3

W czwartym spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy juniorek rozgrywanym we francuskim Metz reprezentacja Polski uległa w czterech setach Holandii. Biało-czerwone zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W pierwszym secie mimo wysokiego prowadzenia, 10:5 dziewczyny nie umiały dowieźć prowadzenia do końca. – mówi Jacek Sęk, kierownik polskiego zespołu. – W drugim goniliśmy od początku seta i naprawdę niewiele zabrakło, żeby wygrać – przegraliśmy na przewagi 24:26. Trzecia odsłona to równa walka, zakończona naszym zwycięstwem. Niestety czwarty set, to była już rzeź niewiniątek. Dziewczyny nie podniosły się po przegranych trzech meczach do końca.

Było to czwarte przegrane spotkanie naszych juniorek, które jechały na mistrzostwa z nadzieją na walkę o medale. Niestety po przegranych kolejno z Serbią i Czarnogórą, Rosją i Turcją, dziś naszym młodym zawodniczkom również gra nie układała się tak jak powinna.

Przy takim słabym odbiorze, jaki mieliśmy dzisiaj i przy słabej zagrywce nie udało nam się nic więcej ugrać. – Kontynuuje Jacek SękHolenderki rozegrały poprawne spotkanie, ale bez fajerwerków. Grały szybującą, brazylijską zagrywką powodującą u nas problemy w przyjęciu. Nasze przeciwniczki prezentowały się ponadto bardzo dobrze w odbiorze, w przyjęciu i przede wszystkim w kontrach.

Na pytanie o przyczyny porażki w meczu z Holenderkami kierownik polskiego zespołu mówi – Przegrane wcześniej mecze, gdzie każdy nastawiał się, że będziemy mieli więcej wygranych pojedynków i więcej punktów trochę dziewczyny podłamały. Gdzieś tam w głowie to wszystko siedziało, o czym świadczy chociażby czwarty, >przegrany na stojąco< set. Nie pomogły zmiany i branie czasów. Jutro mamy mecz z Ukrainą i liczymy na to, że niezależnie od wyniku, który tak naprawdę przestał mieć już w tej sytuacji znaczenie, zagramy dobre spotkanie.

Polki zagrały w składzie: Marta Haładyn, Urszula Bejga, Berenika Tomsia, Natalia Nuszel, Klaudia Kaczorowska, Magda Jagodzińska oraz Dominika Nowakowska (libero).

Zmiany: Sandra Cabańska, Ewelina Sieczka, Gabriela Wojtowicz.

Holandia – Polska 3:1 (25:20, 26:24, 23:25, 25:15)

Na zakończenie mistrzostw Europy Polki zagrają z Ukrainą. Początek spotkania jutro o godz. 20.00.