Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Zmienimy styl gry

Jan Such: Zmienimy styl gry

- Nie mamy twardych założeń, że mamy walczyć przykładowo o utrzymanie, środek tabeli czy też o mistrza Polski. Mamy grać jak najlepiej, by uplasować się jak najwyżej w tabeli - twierdzi szkoleniowiec Resovii, Jan Such.

Zespół Resovii ma już za sobą dwa mecze kontrolne. – Jestem zadowolony z gry zespołu, najbardziej w dwóch pierwszych setach – mówi Jan Such. – Trzeba jednak zaznaczyć, że rano byliśmy w Głogowie, gdzie zawodnicy przez ponad półtorej godziny ostro biegali i w meczu brakowało im nieco świeżości. Trenujemy od trzech tygodni ale już widzę, że wszystko fajnie się układa w zespole. Dobieram pozycje na boisku do poszczególnych zawodników na podstawie obserwacji na treningach. Mogę powiedzieć, że Kvaśnicka rywalizuje z Gradowskim na przyjęciu tzw. brazylijki, Eithun z kolei z Łuką, na ataku Kamuda z Józefackim. Jest duża rywalizacja ale wszystko odbywa się na zasadzie koleżeńskiej. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, ale właśnie pod tym kontem dobierane były transfery. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Nowi zawodnicy bardzo szybko wkomponowali się w zespół i zostali bardzo dobrze przyjęci – ocenia trójkę nowych siatkarzy (Geira Eithuna, Karela Kvaśnickę i Tomasza Kusiora) szkoleniowiec rzeszowian. – Kvaśnicka miał półroczną przerwę w grze, ale widać, że ma wręcz idealne techniczne przyjęcie i na pewno w tym elemencie będziemy jeszcze mocniejsi. Eithun z kolei jest bardzo dynamiczny i szybki w ataku. Zresztą obaj zawodnicy są bardzo dobrzy w szybkiej grze na skrzydłach. Norweg też bardzo dobrze spisuje się w akcjach z szóstej strefy. Kusior dopiero rozpoczyna przygodę z poważną siatkówką, ale już robi szybkie postępy i za dwa lata będzie jednym z lepszych środkowych w Polsce. W nowym sezonie na pewno zmienimy system gry, co już zapowiedziałem rozgrywającym.Nie ma co wyciągać już wniosków co do podstawowej szóstki i zawodnicy o tym wiedzą. Zresztą w poprzednim sparingu z Błękitnymi Ropczyce zaczynali Gradowski, Łuka i Józefacki. Jesteśmy w okresie przygotowań i cały czas będę mieszał składem. Każdy z zawodników ma dublera i każdy z nich rywalizuje o miejsce w szóstce. Na pewno nikt nie może być jego pewnym, o wszystkim decydować będzie dyspozycja na treningach.

Nie mamy twardych założeń, że mamy walczyć przykładowo o utrzymanie, środek tabeli czy też o mistrza Polski. Mamy grać jak najlepiej, by uplasować się jak najwyżej w tabeli. Na pewno zespół jest silniejszy niż ten z ub. sezonu. Jak to wszystko się ułoży w lidze zobaczymy, bo nie znamy do końca siły innych zespołów z PLS. Uważma, że jesteśmy na dobrej drodze i gorzej niż w minionym sezonie nie powinno być – wyraził nadzieję Jan Such.

Trenujemy cały czas dwa razy dziennie. W najbliższy weekend czeka nas udział w turnieju w Humennym, gdzie oprócz nas zagrają słowackie zespoły i Jadar Radom – opowiada o planach Resovii trener Such. – Z tym ostatnim zagramy towarzyski mecz 3 września o godz.11 w Sanoku. Od 6 września rozpoczynamy obóz przygotowawczy w Zakopanem, który potrwa 10 dni. Później czekają nas kolejne mecze sparingowe i turnieje m.in. 19 września w Krośnie, 30.09. Memoriał Ambroziaka w Warszawie. 7 października zaczynamy rywalizację w Pucharze Polski. Przed nam wiec do inauguracji PLS (16 grudnia – przyp. red.) jest jeszcze sporo czasu i czeka nas sporo ciężkiej pracy.

wypowiedzi trenera zebrał Rafal Myśliwiec – Super Nowości

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved