Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zoran Gajić: Wygrał siatkarski Kasparow

Zoran Gajić: Wygrał siatkarski Kasparow

fot. archiwum

Brazylia jest siatkarskim Kasparowem. Takiego porównania użył trener Rosjan, Zoran Gajić. Trzecie miejsce swego zespołu w Lidze Światowej nazwał "ani sukcesem, ani porażką". - Brązowy medal jest dla nas czymś średnim - dodał.

– Dobrym rezultatem byłby awans do finału, a znakomitym końcowe zwycięstwo. Nie mogę cieszyć się z trzeciego miejsca. Jednak jestem zadowolony z całości gry w finałowym turnieju. W końcu w Moskwie przegraliśmy tylko z Brazylią. Podobało mi się, że w meczu o trzecie miejsce mój zespół pokazał dobrą grę, choć psychologicznie nie było łatwo nastawić się na te spotkanie.

 

Nie zgodził się on ze stwierdzeniem, że "Rosja ma kompleks siatkarzy brazylijskich." – Jeżeli siada się do gry przeciwko Garriemu Kasparowowi, to się przegra i nie dlatego, że spraliżuje nas jego nazwisko. On po prostu jest najlepszy. Podobnie jest z Brazylią – powiedział Gajic . – Przegraliśmy z siatkarkim Kasparowem. Do tego trzeba się przyznać i nie ma co się krępować . 

Zoran Gajic dodał, że zespoły stojące o stopień niżej w światowej hierarchii siatkówki mogą pokonać Brazylię tylko w określonych okolicznościach tak jak to uczynili Bułgarzy w pierwszym meczu Ligi Światowej. – Mimo porażek wynieśliśmy z meczów z mistrzami olimpijskimi określone korzyści. Nawet piątkowa porażka, która niczego nie przesądzała dużo nas nauczyła. Z Brazylią nie graliśmy przecież od dwóch lat, a niektórzy nasi gracze nie mieli tej okazji w ogóle. Siergiej Grankin gdy wyszedł na parkiet miał bardzo duże oczy . – powiedział trener Rosji.

 

Zoran Gajic powiedział, że "reprezentacja na mistrzostwa świata jest praktycznie gotowa, może pojawić się w niej jedno lub dwa nowe nazwiska. " Szanse mają Makarow, Jermakow, Ostapienko i Biereżko.

 

W kadrze jest bardzo dużo graczy Dynama Moskwa i Lokomotiwu Biełgorod, zespołów które zagrają w Lidze Mistrzów. Zdaniem trenera ten fakt trochę komplikuje przygotowania do mistrzostw świata.

 

Do 5 września "sborna" będzie miała wolne. Potem zbierze się na zgrupowaniu w Moskwie i rozpocznie treningi, które normalnie bdą przebiegały do 25 września. Następnie rozpopczną się mecze LM. – Znowu razem będziemy mogli być od 13 października – powiedział Gajic . – Żadnych meczów towarzyskich nie mamy w planie. Bardziej szczegółowy plan opracujemy po odpoczynku .

 

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved