Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Znamy cztery polskie pary, które zagrają w eliminacjach

Znamy cztery polskie pary, które zagrają w eliminacjach

Karolina Michałkiewicz z Karoliną Sowałą, Agnieszka Kucypera z Justyną Lademan, Wiktoria Staszak-Staszków z Katarzyną Ciesielską oraz Ewa Kalinowska i Dorota Wrzochol zagrają w środowych eliminacjach do turnieju głównego GE Money Bank Warsaw Open w siatkówce plażowej.

Turniej z cyklu Swatch FIVB World Tour kobiet jest rozgrywany w Polsce pierwszy raz w historii. Nic dziwnego, że do startu zgłosiło się aż 10 miejscowych par. Trzy z nich zagrają od razu w turnieju głównym (jedna za sprawą dzikiej karty, dwie jako reprezentantki gospodarzy), ale siedem musiało walczyć w wewnętrznych kwalifikacjach o cztery miejsca w eliminacjach.

Najwięcej szczęścia miała para Kalinowska – Wrzochol, która otrzymała wolny los i na przygotowanym na przyjęcie 4400 widzów stadionie na Agrykoli pojawi się w środę. Pozostałe Polki musiały stoczyć bratobójcze pojedynki. Wszystkie zakończyły się wynikami 2:0. „Wygrywały faworytki, nie jestem zaskoczony. Prawdziwy test czeka dziewczyny w środę i czwartek” – powiedział prowadzący reprezentację Janusz Bułkowski. Od czwartku rywalizację zaczną 24 najwyżej notowane pary na świecie. O osiem pozostałych miejsc w drabince będą walczyć w środę od godz. 10, na czterech boiskach równolegle 32 pary, bo tyle ostatecznie zgłosiło się do eliminacji. Rachunek jest więc prosty – dwa zwycięstwa zapewnią miejsce w FIVB Swatch World Tour i gwarancję zdobycia cennych punktów w rankingu światowym oraz udziału w podziale nagród finansowych. Ich pula to w Warszawie 200 000 dolarów.Wtorkowe wyniki krajowych eliminacji:

Zielińska/Wardak – Michałkiewicz/Sowała 0:2 (15-21, 17-21),

Kurek/Brzostek – Kucypera/Lademan 0:2 (12-21, 15-21),

Staszak-Staszków/Ciesielska – Krawulska/Goździewicz 2:0 (21-15, 21-14)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved