Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ślepsk Augustów będzie rozgrywał mecze w Raczkach

Ślepsk Augustów będzie rozgrywał mecze w Raczkach

Bez wzmocnień w składzie i bez kontuzjowanego kapitana Romana Roszkowskiego, przygotowania do debiutanckiego sezonu w II lidze, rozpoczął Ślepsk Augustów. Ekipa Antoniego Kolasińskiego przebywała na zgrupowaniu w Płaskiej.

Mieliśmy do dyspozycji nową halę przy miejscowej szkole, nie narzekaliśmy na warunki socjalne – opowiada trener Antoni Kolasiński. – Dysponuję tylko 12 zawodnikami. Roszkowski, po operacji wiązadeł kolana dołączy do nas dopiero w styczniu, a kilku kolejnych nie dostało niestety urlopów – narzeka.

Ekipę tworzą siatkarze w wieku od 18 do 33 lat, pochodzący głównie z Augustowa i Giżycka. To amatorzy, w większości pracujący jako strażacy lub policjanci. W Augustowie wygrywali trzecioligowe mecze i baraże o wyższą klasę w szkolnej sali, mogącej pomieścić wyłącznie na balkonach około 200 widzów. Teraz przeniosą się do oddalonych o 20 kilometrów Raczek, które dysponują znacznie lepszą niż Augustów bazą.Właściciele Ślepska chcą wybudować w Augustowie halę, ale dotąd nie otrzymali od władz miasta potrzebnych gruntów – tłumaczy Kolasiński. – Kibicom postaramy się zapewnić bezpłatny transport na ligowe mecze w Raczkach – dodaje.

Druga liga siatkówki mężczyzn w Polsce to 40 zespołów podzielonych na cztery grupy. W swojej augustowianie spotkają się z Legią oraz MDK Warszawa, Netem Ostrołęka, Gwardią Szczytno, Wilgą Garwolin, WTS Warka, Gedanią Gdańsk, Zawkrzem Mława i SMS II Spała.

Augustowski beniaminek będzie walczył o utrzymanie. Władze i szkoleniowiec doszli do wniosku, że będzie najbardziej fair, gdy do meczów II ligi zespół przystąpi w tym samym składzie, który wywalczył awans. Dopiero zimą, kiedy pojawi się szansa na zajęcie wysokiego miejsca bądź trzeba będzie gorączkowo bronić się przed spadkiem, do drużyny zostaną sprowadzeni nowi zawodnicy.

Jutro Ślepsk rozegra mecz Pucharu Polski z Lipskiem. W połowie miesiąca augustowianie chcą być gospodarzami towarzyskiego turnieju, na który zaproszą przynajmniej trzy renomowane ekipy. Liga rusza 23 września. Na inaugurację podopieczni trenera Kolasińskiego zagrają z Wilgą Garwolin.

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved