Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Mateusz Gorzewski w reprezentacji Polski Juniorów

Mateusz Gorzewski w reprezentacji Polski Juniorów

O swoich planach, siatkówce i dotychczasowych osiągnięciach, mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Mateusz Gorzewski, który już niedługo wraz z reprezentacją Polski juniorów wyjeżdża na mistrzostwa Europy do Kazania.

Jak trafiłeś do siatkówki?

Mateusz Gorzewski: Moją przygodę z siatkówka rozpocząłem w Rawie Mazowieckiej. Moim pierwszym trenerem był Jacek Pietrzyk. Zarówno do kadry narodowej jaki do SMS-u Spała dostałem się poprzez udział w turnieju „Nadziei Olimpijskich” oraz różnych obozach szkoleniowych. Do Reprezentacji Polski po raz pierwszy powołał mnie ówczesny trener tej reprezentacji a obecny dyrektor ds. sportowych w Jastrzębskim Węglu, Pan Zdzisław Grodecki.Jakie masz plany w stosunku do swojej osoby i jak oceniasz swoje szanse w drużynie Jastrzębskiego Węgla?

Mateusz Gorzewski: Jeśli chodzi o moje plany to jest to dla mnie okazja do dalszego rozwoju na najwyższym poziomie. Chce dalej poprawiać swoje umiejętności w szeregach V-ce Mistrza Polski, gdzie będę miał okazje uczyć się od najlepszych w Polsce i trenować w profesjonalnym klubie.

Gratuluję powołania na Mistrzostwa Europy Juniorów. Jesteś już Mistrzem Europy Kadetów, teraz przed Tobą i Twoimi kolegami z reprezentacji następne wyzwanie. Jak oceniasz szanse Polski w Kazaniu?

Mateusz Gorzewski: Jesteśmy młodą i ambitną grupą, zawsze stawiamy sobie najwyższe cele dlatego chcemy powtórzyć sukces z przed dwóch lat. Cieszę się, że zostałem powołany do reprezentacji, bo tylko gra z najlepszymi poprawi moje umiejętności.

Rozumiem, że siatkówka to zarówno Twoja pasja jak i sposób na życie. Czym zajmowałbyś się gdybyś nie trafił do sportu. Jakie są Twoje zainteresowania poza sportowe?

Mateusz Gorzewski: Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie wyobrażam sobie życia bez siatkówki, natomiast jeśli nie trafił bym do sportu chciałbym z całą pewnością dużo podróżować.

Rozmawiała Justyna Augustyniak

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved