Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grzegorz Szymański: Szkoda, że nie awansowaliśmy do finału

Grzegorz Szymański: Szkoda, że nie awansowaliśmy do finału

fot. archiwum

Grzegorz Szymański występ naszej reprezentacji w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej ocenia jako niezły. Teraz przyszedł czas na kilka dni urlopu, na początku września reprezentanci Polski znowu spotkają się na zgrupowaniu kadry.

Myślę, że przy tak trudnej grupie wypadliśmy nieźle. Szkoda, że nie udało się awansować do finału w Moskwie, pomimo naszej dobrej gry, bo taki turniej (finał Ligi Światowej) nie zdarza się często w życiu – ocenia Grzegorz Szymański . – To liczenie małych punktów okazało się dla nas niekorzystne ponieważ mimo, iż mieliśmy tyle samo dużych punktów co Serbowie, jednak mieliśmy lepszy stosunek setów i przy normalnej klasyfikacji to my wyszlibyśmy z pierwszego miejsca z grupy – dodaje.

 

Szymański twierdzi, że o tym, iż Włosi zostaną wybrani przez FIVB jako ostatnia drużyna, która pojedzie na finał do Moskwy, było wiadomo już wcześniej. – O tym, że to właśnie Włosi dostaną dziką kartę, jako Mistrzowie Europy, było głośno już jakieś dwa tygodnie temu – komentuje reprezentant Polski. – Dlatego też nie łudziliśmy się za bardzo iż FIVB przyzna dodatkowe miejsce Reprezentacji Polski – przyznaje. – Myślę, że w tej sytuacji najbardziej poszkodowani są Kubańczycy, ponieważ oni osiągnęli najlepszy wynik ze wszystkich drużyn zajmujących drugie miejsca w swoich grupach – dodaje. 

Teraz przyszedł czas na chwilę wytchnienia, bo już z początkiem września trzeba będzie zabrać się do ciężkiej pracy i szykować formę na Mistrzostwa Świata. – Teraz zarówno trener Lozano jak i trener Bosek dali nam krótki odpoczynek w celu zregenerowania sił bo już na początku września znowu spotykamy się na zgrupowaniu kadry. Będziemy przygotowywać się około trzy miesiące do Mistrzostw Świata. W podobnej sytuacji są pozostali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla Łukasz Kadziewicz, Dawid Murek i Daniel Pliński. Jeśli zakwalifikujemy się do składu jadącego na Mistrzostwa to do klubu przyjedziemy w grudniu – kończy Grzegorz Szymański .

 

Z zawodnikiem rozmawiała Justyna Augustyniak – KS Jastrzębski Węgiel

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved