Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Goran Vujević nie pojedzie na mistrzostwa świata?

Goran Vujević nie pojedzie na mistrzostwa świata?

Jeden z czołowych siatkarzy Serbii i Czarnogóry, Goran Vujević, ogłosił możliwość zakończenia kariery reprezentacyjnej, nie po - jak wcześniej zapowiadał, lecz przed mistrzostwami świata. Przyznał, że rozważa możliwość, aby występy w LŚ 2006, były jego ostatnimi w kadrze SCG.

W rozmowie z dziennikarzami po finale Ligi Światowej, gdzie Plavi zajęli piąte miejsce, Vujević powiedział, że poważnie zastanawia się nad zakończeniem kariery reprezentacyjnej przed mistrzostwami świata.

Wszystko zależy od zdrowia. Wkrótce zaczyna się liga włoska a na mistrzostwach świata czeka nas ciężka walka. Jestem ciągle na boisku a to ma wpływ i na moje zdrowie i na grę w klubie, do którego przyjeżdżam zmęczony sezonem reprezentacyjnym. Wszystko to rzeczywiście nie jest dobre. O ile w Lidze Światowej graliśmy czasem nie na 100% to w mistrzostwach świata nie ma słabych przeciwników i zawsze ciężko jest zwyciężyć.Historia pokazała, że zawsze w naszej reprezentacji grała szóstka, nie możemy pochwalić się bogactwem młodych zawodników jak Rosjanie czy Brazylijczycy. Po prostu nie jesteśmy takim zespołem, nie gramy tak jak oni. Myślę, że w tym momencie to zbyt wielka liczba spotkań dla mnie i dlatego muszę przemyśleć zanim odpowiem na zaproszenie na treningi przed mistrzostwami świata.

Jestem jednym z zawodników, którzy grają non-stop. Ta kadra już przeszła jakąś przemianę. Odeszli przecież Dula Mester, Vasa Mijić, Vladimir Grbić. I bez nich osiągaliśmy dobre wyniki więc i beze mnie reprezentacja będzie prezentowała wysoki poziom. Oczywiście, że młodzi nie mieli jeszcze szansy zagrania na wielkiej, międzynarodowej imprezie a to oznacza, że mieliby szansę gdy ja nie będę grał. Mam nadzieję, że młodzi wnieśliby wiele świeżości do gry zespołu wraz z tymi którzy zostaną – Ivanem Miljkovićem, Andriją Gerićem i Nikolą Grbićem.

Zawsze dawałem z siebie wszystko, jako sportowiec myślę, że mogę być zadowolony z tego co osiągnąłem, zagrałem na wielu wielkich imprezach i nie ma czegoś, czego mógłbym żałować.

Vujević zagrał w reprezentacji Serbii i Czarnogóry a wcześniej Jugosławii ponad 450 spotkań.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved