Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Urbański: Płacimy frycowe

Andrzej Urbański: Płacimy frycowe

W trzech spotkaniach fazy grupowej mistrzostw Europy juniorek, rozgrywanych we francuskim Metz, reprezentacja Polski poniosła trzy porażki. Polki przegrały z Serbią i Czarnogórą, Rosją i Turcją. Teraz podopieczne Andrzeja Urbańskiego zagrają mecz z reprezentacją Holandii.

Wszystkie te zespoły są wyżej notowane od nas, więc porażki z nimi nie są ujmą – mówi Andrzej Urbański. – Niemniej są to mistrzostwa Europy i my także przyjechaliśmy tutaj, by walczyć o najwyższe cele. Porażka z Serbią w pierwszym spotkaniu była wynikiem tego, że dziewczyny przestraszyły się stawki meczu, przeciwnika i rangi imprezy. Mimo, że gra była wyrównana w kluczowych momentach coś się zacinało. Podobnie było w spotkaniu w Turcją, w którym prowadziliśmy do połowy każdego seta i mieliśmy wyraźną przewagę. Niestety jedna, dwie sytuacje wprowadzały nerwowość w drużynie, brak pewności w ataku, silne piłki zmieniały się w plasy i w rezultacie to rywalki rozstrzygały na swoją korzyść końcówki setów. Te trzy zespoły należą do europejskiej czołówki, a my niestety płacimy frycowe za brak ogrania z silnym przeciwnikiem i brak obycia w dużych imprezach – podsumował dotychczasowe występy, trener reprezentacji Polski juniorek.

W kolejnym spotkaniu podopieczne Andrzeja Urbańskiego zmierzą się z Holandią. – Musimy wygrać z Holandią, żeby podbudować się psychicznie, dlatego dzisiejszy dzień spędzimy możliwie z dala od siatkówki. Poza popołudniowym treningiem będziemy odpoczywać i relaksować się, zaś wieczorem wszystkie drużyny czeka wizyta u mera miasta – dodał Urbański.We wczorajszym spotkaniu ucierpiała Ewelina Sieczka, po zderzeniu z Natalią Nuszel. Po oględzinach przez lekarza, okazało się jednak, że jest to niegroźne stłuczenie. O tym, czy Sieczka zagra w jutrzejszym meczu, sztab szkoleniowy najprawdopodobniej podejmie decyzję jutro rano.

Mecz Polska – Holandia, 30.08, godz. 17.30.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved