Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki Politechniki Radomskiej niemal w komplecie

Siatkarki Politechniki Radomskiej niemal w komplecie

Atakująca, Klaudia Gościcka, zostanie wypożyczona do AZS-u Politechnika Radomska z Warmiss-Volley Olsztyn. Siatkarka zadebiutuje w drużynie na akademickich mistrzostwach Polski.

II-ligowe siatkarki Politechniki kończą dziś zgrupowanie w Kielnarowej koło Rzeszowa. – Rano mamy jeszcze normalny trening i po obiedzie wracamy do Radomia, tym samym autokarem, który przywiezie tu na zgrupowanie siatkarzy Jadaru Radom – wyjaśnia Krzysztof Białczak, drugi trener radomianek. – Po kilku godzinach snu wyjedziemy do Warszawy na akademickie mistrzostwa Polski.

W majowych mistrzostwach politechnik radomski zespół wywalczył brązowy medal. Start w Warszawie ma być dla naszych siatkarek etapem przygotowań do rozgrywek ligowych, dlatego walka o medal wydaje się mało prawdopodobna. Drużyna wyjedzie na mistrzostwa z pozyskanymi trzema zawodniczkami. Rozgrywająca Ewa Kamińska (Gedania Gdańsk), przyjmująca Karolina Pawłowska (Legionovia Legionowo) i atakująca Warmissu Olsztyn, Klaudia Gościcka, są już studentkami radomskiej uczelni. Finalizowana jest jedynie sprawa wypożyczenia Gościckiej.W mistrzostwach grają studenci, więc nie musi być naszą zawodniczką, wystarczy, że jest studentką – wyjaśnia Białczak. – Ale w najbliższym czasie podpiszemy porozumienie z olsztyńskim klubem.

Gościcka była liderką drużyny z Olsztyna, grupowego rywala radomianek w II lidze. Zdobywała najwięcej punktów, nie pomogło to jednak w utrzymaniu i olsztynianki spadły do III ligi, a z drużyny odeszła większość zawodniczek. Radomscy szkoleniowcy o wszystkich trzech nowych zawodniczkach wypowiadają się pozytywnie. Z drużyny prawdopodobnie odejdzie libero, Anna Kiraga, która przed tygodniem wyszła za mąż, dlatego trenerzy szukają kandydatki do gry na tej pozycji, także wśród obecnych zawodniczek. Niewykluczone, że jako libero będzie grała Agnieszka Majewska.

źródło: echo-dnia.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved