Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Winiarski: Trento, to odpowiednie miejsce do rozwoju

Michał Winiarski: Trento, to odpowiednie miejsce do rozwoju

25 sierpnia odbył sie pierwszy oficjalny trening Michała Winiarskiego z jego nowym zespołem, Itas Diatec Trentino. Następnie odbyło się krótkie spotkanie z kibicami i dziennikarzami.

Oto co powiedział Winiarski: – Przybyłem tu, aby się uczyć. Zdaję sobie sprawę, że muszę popracować nad wszystkimi elementami siatkarskiego rzemiosła. Włoska Serie A jest najsilniejszą ligą na świecie, a Trento to wspaniałe miejsce, które daje mi szanse na rozwój.

Poproszony o podanie swoich mocnych i słabych stron Winiarski odpowiedział: – Nie umiem oceniać siebie, wole kiedy robi to trener. Myślę tylko o tym, aby każdego dnia się rozwijać.Zapytany o to, czy się obawia sie tego, że nie zawsze może być dla niego miejsce w pierwszym składzie powiedział: – Nie, nie boję się ponieważ zdrowe współzawodnictwo jest dobre dla wszystkich, a zespół będzie potrzebował wszystkich zawodników w trakcie sezonu.

Tymczasem wczoraj Michał rozegrał swój pierwszy mecz w barwach Itas Diatec Trento. Półfinalista włoskiej Serie A zmierzył się towarzysko z Cimone Modena. W pieciosetowej konfrontacji lepszy okazał się zespół Winiarskiego. W debiucie nasz reprezentacyjny przyjmujący rozegrał całe spotkanie zdobywając 16 punktów (12 w ataku, 2 blokiem i 2 zagrywka). W następnym tygodniu zostanie rozegrany rewanż, tym razem w Modenie.

Itas Diatec Trentino – Cimone Modena 3:2 (20:25 21:25 26:24 26:24 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved