Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME w siatkówce plażowej: Złoto dla Szirajewej i Uriadowej

ME w siatkówce plażowej: Złoto dla Szirajewej i Uriadowej

Niespodzianką zakończył się w Hadze turniej kobiet Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Złoty medal nieoczekiwanie zdobyła para z Rosji, Aleksandra Szirajewa i Natalia Uriadowa, która w finale pokonała 2:1 faworytki - Rebekkę Kadijk i Merel Mooren z Holandii.

Aleksandea Szirajewa odbierając od Prezydenta Holenderskiego Komitetu Olimpijskiego Koronę Mistrzyni Europy wspomniała początek sezonu: Musiałyśmy sobie zapewnić miejsce w turnieju głównym przebijając się w kwalifikacjach Turkish Masters, a teraz jesteśmy mistrzyniami Europy. To po prostu niewiarygodne. Jestem kompletnie przytłoczona emocjami, nigdy nie myślałam że tak się stanie.

W półfinale przeciwko Norweżkom Hakedal/Toerlen, Rosjanki musiały obronić sześc piłek meczowych, zanim osiągnęły sukces, a przy jednostronnym dopinguholenderskiej publiczności w finale zachowały zimną krew gdy matchpoint miały reprezentantki gospodarzy. Świetnie się bawiłyśmy grając tu – stwierdziła Uriadowa.

Z drugiej strony niepocieszone były wicemistrzynie: To strasznie frustrujące, że nie wygrałyśmy tego punktu – skomentowała Merel MoorenChciałyśmy się odwdzięczyć tym wspaniałym kibicom, którzy nas fantastycznie dopingowali. Rebekka Kadijk już czterokrotnie grała w finale Mistrzostw Europy i zawsze schodziła z boiska ze srebrnym medalem. Próbowałam już tak często, że kiedyś musi się udać – mówiła po wygranym półfinale. – Pracowałyśmy ciężko na to przez cały rok.

Brązowy medal zdobyła para norweska Hakedal/Toerlen, która pokonała w meczu o trzecie miejsce niemiecki duet Goller/Ludwig 2:1 (13:21, 21:17, 15:7).