Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Trzecie miejsce dla Rosjan

LŚ: Trzecie miejsce dla Rosjan

Rosjanie nie mieli dzisiaj problemów z Bułgarami i dość gładko wygrali 3:0. W każdym secie wyraźnie górą byli gospodarze, zdobywając w tej edycji Ligi Światowej brązowy medal.

Początek pierwszego seta należał do Rosjan, któzypo silnych zagrywkach i atakach Semena Połtawskiego objęli prowadzenie. Bułgarzy mieli szansę dogonić przeciwnika, ale nie potrafili wykorzystać przewagi w zagrywce i kiedy schodzili na pierwszy czas, mieli już cztery punkty straty. Siatkarze z Bałkanów coraz częściej się mylili w każdym elemencie. Rosjanie powiększali przewagę, kiedy ich prowadzenie wzrosło do sześciu punktów, Bułgarzy obudzili się i zdobyli cztery oczka z rzędu. Zoran Gajic zmuszony był wziąć czas, po którym po raz kolejny w polu zagrywki pomylił się Plamen Konstantinow . Po chwili set się zakończył wynikiem 25:20 po udanej akcji gospodarzy.

Początek drugiego seta to zacięta walka do czasu, kiedy szczęśliwie punkt zdobył Aleksiej Kazakow i wyprowadził Rosjan na dwupunktowe prowadzenie przed przerwą techniczną. Chwilę później Rosjanie "odjechali" Bułgarom po po pięciu udanych akcjach z rzędu. Martin Stojew zdecydował się wziąć drugi czas i podjąć próbę doprowadzenia do remisu. Niestety błąd w obronie Kostadina Stojkowa powiększa przewagę Rosjan. Później dwa błędy gości w polu zagrywki pozwoliły Sbornej utrzymać wysokie prowadzenie. Pierwszą piłkę setową dla Rosjan przy stanie 24-18 udało się jeszcze bułgarskim siatkarzom obronić, by po chwili zepsuć zagrywkę i oddać set gospodarzom 25:19.

Ostatnia partia rozpoczęła się wyśmienicie dla Rosjan. Zanim Bułgarzy mieli okazję odpowiedzieć, Połtawski zdobył trzy punkty zagrywką. Gospodarze cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę, a Bulgarzy jakby stracili wiarę w zwycięstwo i nie podejmowali walki. Odstanu 23:18 co prawda Rosjanie zepsuli dwie zagrywki, ale nie mylili się przy serwisie rywali i po chwili mogli się cieszyć z brązowego medalu Ligi Światowej.

Rosja – Bułgaria 3:0 (25:20; 25:19; 25:19)

Składy:

Rosja – Abramow, Kazakow, Połtawski, Kosariew, Uszakow, Kuleszow, Werbow (libero)

Bułgaria – Iwanow, Tswetanow, Żekow, Kazijski, Nikołow, Konstantinow, Salparow (libero) oraz Stojkow, Gaydarski

Po meczu powiedzieli:

Plamen Konstantinov (kapitan Bułgarii): To była powtórka wczorajszego meczu. Przykro mi że przegraliśmy w takim stylu. Mieliśmy wielką szansę i jej nie wykorzystaliśmy. Nie włożyliśmy w grę całego serca

Martin Stoev (trener Bułgarii): Na parkiecie dziś zagrały dwie drużyny rozczarowane wynikami w półfinale. Jestem zawiedziony, bo nie pokazaliśmy charakteru a mogliśmy zająć trzecie miejsce

Konstantin Ushakov (kapitan Rosji): Nie spodziewaliśmy się pięknej gry potym, jak wczoraj obie drużyny dałyz siebie wszystko. Było niezwykle trudno pokazać coś pięknego dzisiaj. Musieliśmy jednak wygrać, abypokazać naszym kibicom i widzom, że mamy charakter.

Zoran Gajic (trener Rosji): Zademonstrowaliśmy jakość naszej gry i popełniliśmy tylko 13 błędów w ciągu trzech setów. Bardzo ważne jest że wygraliśmy po wczorajszej porażce, to jest coś. Z jednej strony jestem rozczarowany, że nie awansowaliśmy do finału, z drugiej – przegraliśmy tylko dwa mecze w całym Finale.