Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Udany rewanż Amerykanek

GP: Udany rewanż Amerykanek

Amerykanki zrewanżowały się ekipie Dominikany za porażkę w Grand Prix przed tygodniem w Bydgoszczy. Dziś podopieczne trenerki Jenny Lang Ping wygrały ze swoimi rywalkami 3:1.

Na początku meczu obie drużyny pokazały wielką ambicję i nie pozwalały rywalowi na zdobycie prowadzenia. Na pierwszą przerwę techniczną Amerykanki zeszły z przewagą jednego punktu (8:7). Po powrocie do gry niesione dopingiem publiczności zaczęły powiększać dystans aż do 18:14. W końcówce Dominikana wygrała trzy kolejne akcje i zminimalizowała straty (24:21). W tym momencie Jenny Lang Ping poprosiła o przerwę, po której szybkim atakiem partię zakończyła Heather Bown (25:22).

W drugim secie na obie przerwy techniczne z minimalnym prowadzeniem udawały się Dominikanki (8:7 i 16:15). Gdy na tablicy wyników widniał rezultat 22:22 Beato Miguel Cruz skorzystał z przerwy. Od tego momentu reprezentantki USA popełniły więcej błędów, co pozwoliło Dominikanie wyrównać stan spotkania.

Po zwycięstwie w drugim secie zespół Dominikany był bardziej zdeterminowany i uchwycił właściwy rytm gry. Do pierwszej przerwy technicznej przewaga siatkarek z Karaibów wynosiła 4 „oczka” (8:4). Od stanu 12:8 rozpoczęła się pogoń USA. Po asie serwisowym Bown to reprezentantki Stanów Zjednoczonych prowadziły 16:14. Przy stanie 22:22 o czas poprosiła Lang Ping. Zaciętą końcówkę lepiej wytrzymały Amerykanki i to one zwyciężyły 26:24.

W czwartej partii obie drużyny walczyły punkt za punkt. Po pierwszej przerwie technicznej, silny atak i dobra obrona, pozwoliły Amerykankom zdobyć pięć punktów z rzędu (16:9). Reprezentantki USA sprawiały wrażenie bardziej przekonanych o możliwości zwycięstwa i nie dawały Dominikankom cienia szans, by wrócić do gry. Ostatecznie zwyciężyły 25:16, a w całym meczu 3:1.

USA – Dominikana 3:1 (25:22, 22:25, 26:24, 25:16)

Cosiri Rodriguez Andino de Dionicio, kapitan reprezentacji Dominikany:

Wiedzieliśmy, że USA to silna drużyna i ciężko będzie z nimi wygrać. Zmarnowaliśmy ku temu wiele okazji. Mamy nadzieję, że w następnych turniejach zaprezentujemy się lepiej.

Lindsey Berg, kapitan reprezentacji USA:

Miałyśmy nadzieję, że zwyciężymy – nie ważne, czy w rankingu jesteśmy trzecie, czwarte, czy piąte – i udało się. Nadal popełniamy błędy i musimy nad tym pracować. Kiedy grałyśmy trzeciego seta, nie chciałyśmy pozwolić Dominikanie doprowadzić do tie-breaka.

Beato Miguel Cruz, trener reprezentacji Dominikany:

Gratulacje dla zespołu USA. Mamy nadzieję zaprezentować się lepiej w nadchodzącym trzecim weekendzie Grand Prix.

Jenny Lang Ping, trener reprezentacji USA:

Ten turniej był bardzo silnie obsadzony, ponieważ walczyłyśmy z Chinami, Brazylią i Dominikaną. Każdy mecz był trudny i musiałyśmy grać po krótkim okresie treningowym. To dla nas duże doświadczenie, mimo iż przegraliśmy pierwsze dwa spotkania. Widzę, że prezentujemy się coraz lepiej i wierzę, że w przyszłości zrobimy duży postęp.