Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Rosjanki z kompletem zwycięstw w Seulu

GP: Rosjanki z kompletem zwycięstw w Seulu

Rosjanki zapowiadały przed turniejem w Seulu, że do Korei jadą wygrać trzy mecze. Jak mówiły, tak uczyniły. Po Polkach i Koreankach, dziś pokonały w trzech setach reprezentację Japonii

W ostatnim rozgrywanym w Seulu spotkaniu nie zabrakło emocji. W porównaniu do Japonii, która jest znakomita w obronie, Rosja posiada siłę i wzrost. Zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni nie były w stanie powstrzymać wszystkich ataków olbrzymiej Ekateriny Gamovej. Również grająca z nr 5 Lioubov Shashkova Sokolova z silnym atakiem i precyzyjnym przyjęciem dawała się we znaki rywalkom. Po drugiej stronie siatki Japonki pokazywały niezwykłą szybkość i niecodzienne umiejętności w obronie. Jak zwykle ich rozgrywająca zaprezentowała się znakomicie.

W odróżnieniu od dwóch poprzednich spotkań podopieczne Shoichi Yanagimoto popełniały sporo błędów, zwłaszcza w pierwszym i drugim secie. W partii trzeciej wydawało się, że znalazły wreszcie sposób na rosyjski atak, jednak i tym razem o zwycięstwie zespołu Giovanni Caprary zadecydowały siła i wzrost jego zawodniczek.Rosja – Japonia 3:0 (25:23, 25:17, 25:21)

Po meczu powiedzieli:

Shoichi Yanagimoto, trener reprezentacji Japonii:

Zakładaliśmy trzy zwycięstwa w Seulu, jednak z pewnego powodu nie udała się nam ta sztuka. Moja drużyna będzie się więcej przygotowywać i zaprezentuje się lepiej w następnych meczach. Biorę na siebie odpowiedzialność za przebieg spotkania.

Yoshie Takeshita, kapitan reprezentacji Japonii:

Przepraszam za naszą porażkę. Następnym razem na pewno zaprezentujemy się lepiej.

Giovanni Caprara, trener reprezentacji Rosji:

Jestem bardzo szczęśliwy z naszego zwycięstwa. W nadchodzącym, trzecim weekendzie zmagań zrobimy wszystko, aby osiągnąć dobry wynik przy lepszej grze.

Natalia Safronova, kapitan reprezentacji Rosji:

Jestem zadowolona z rezultatu. Spotkanie stało na dobrym poziomie. Byłyśmy naprawdę skoncentrowane na grze.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Grand Prix

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved