Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Pierwsza porażka Włoszek

GP: Pierwsza porażka Włoszek

W turnieju World Grand Prix w Taipei, pierwsze spotkanie przegrały Włoszki. Lepsze od nich okazały się Kubanki, które konsekwentnie odrabiają straty z turnieju w Tokio, goniąc czołówkę.

Na początku spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi i walka toczyła się punkt za punkt. W dalszej części seta Włoszki „pękły” i zaczęły popełniać błędy. Nie potrafiły się ich ustrzec w decydujących momentach tracąc trzy „oczka” z rzędu, co zadecydowało o ich porażce 22:25.

W drugiej partii podopieczne Marco Bonity zdołały wzmocnić siłę zagrywki, jednak podobnie jak w poprzedniej odsłonie nie były w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry w kluczowych momentach. Doświadczone Kubanki z nawiązką zniwelowały straty i mogły się cieszyć z prowadzenia w meczu 2:0.

Squadra Azzura ucząc się na własnych błędach poprawiła organizację ataku. Tym razem to Kubanki nie wytrzymały presji i w końcówce „podarowały” mistrzyniom świata kilka punktów, przegrywając w efekcie 20:25.

Czwarty set padł łupem Kuby, która podobnie jak w dwóch pierwszych partiach znakomicie wykorzystywała każdy błąd Italii.

Kuba – Włochy 3:1 (25:22, 25:23, 20:25, 25:18)

Felipe Calderon, trener reprezentacji Kuby:

Nie spodziewaliśmy się, że ten mecz się tak potoczy. Udało nam zwyciężyć, dzięki koncentracji pośród zawodniczek. Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania, gdyż wiemy, że Włoszki to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Moje zawodniczki pokazały się ze swojej najlepszej strony i zasłużyły na to zwycięstwo.

Marco Bonita, trener reprezentacji Włoch:

To dla nas wielkie rozczarowanie. Nasze zawodniczki nie pokazały pełni swoich umiejętności. Mieliśmy trochę problemów przy budowaniu stabilnej formy w tym tygodniu. Mimo wszystko czynimy postępy i czekamy na Kubę podczas turnieju finałowego w Reggio Calabria.