Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Brazylijki niepokonane

GP: Brazylijki niepokonane

Brazylijki to jedyny zespół, który po dwóch turniejach World Grand Prix ma na koncie komplet zwycięstw. W dzisiejszym meczu Canarinhos gładko pokonały Chinki, w trzech setach.

Pięciokrotny zwycięzca Grand Prix Brazylia, pokazała wielką wolę walki o trzeci tytuł z rzędu. Mistrzynie Olimpijskie nie pozwalały rywalkom zdobyć przewagi i na drugą przerwę techniczną udały się przy niewielkim prowadzeniu. W końcówce partii role się odwróciły. Chińska obrona nie potrafiła poradzić sobie z atakami Brazylijek, które w efekcie zwyciężyły 25:22.

Pomimo straty seta podopieczne Chena Zhonghe nie straciły koncentracji. Wspaniała postawa w ataku oraz bloku pozwoliła im na zdobycie trzech „oczek” przewagi (11:8). Brazylijki jednak łatwo się nie poddawały, zdobyły trzy punkty z rzędu i objęły prowadzenie 14:12. Szkoleniowiec Chin wezwał swoje podopieczne „na dywanik”, lecz nie zdało się to na wiele. Brazylia kontynuowała dobrą passę i zwyciężyła 25:19.

Po dwóch zwycięskich setach Canarinhos były bardziej pewne swoich umiejętności. Partię rozpoczęły bardzo agresywnie i do drugiej przerwy technicznej odskoczyły rywalkom na 4 „oczka” (16:12). Mimo wielkiego dopingu Chinki nie potrafiły się podnieść. Przy stanie 23:16, trener Zhonghe poprosił o czas, ale po raz kolejny nie był w stanie zmotywować swoich podopiecznych. Brazylijki bez większego trudu zakończyły mecz w trzech setach (25:17).

Chiny – Brazylia 0:3

(22:25, 19:25, 17:25)

Helia Souza, kapitan reprezentacji Brazylii:

Jestem bardzo szczęśliwa z postawy koleżanek. Myślę, że zagrałyśmy dobrze i czuję się bardzo usatysfakcjonowana.

Chen Zhonghe, trener reprezentacji Chin:

Popełniliśmy mnóstwo błędów i zmarnowaliśmy wiele szans. Brazylijki były dobrze dysponowane w elemencie zagrywki, dlatego nie mogliśmy realizować wielu naszych form taktycznych. Pomimo że zaprezentowaliśmy kilka świetnych bloków, nie tworzyliśmy monolitu. Myślę, że musimy poprawić naszą technikę i wzmocnić siłę.

José Guimarăes, trener reprezentacji Brazylii:

Zagraliśmy bardzo dobre zawody. Chiny nie grały na swoim normalnym poziomie i popełniły wiele błędów w trakcie meczu. Pomimo to jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy się spotkać z Chinkami, gdyż to naprawdę znakomite zawodniczki.