Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czy Marta Łukaszewska przetańczy całą noc?

Czy Marta Łukaszewska przetańczy całą noc?

Jedną z nowych zawodniczek drużyny siatkarek Stali Mielec, jest 24-letnia Marta Łukaszewska, która w minionym sezonie reprezentowała barwy pierwszoligowej Skry Bełchatów. Jak mówi, gra w Mielcu to dla niej życiowa szansa.

W siatkówkę zaczęła grać jeszcze jako uczennica szkoły podstawowej w rodzinnej Wrześni. Na lekcji wychowania fizycznego wypatrzyła ją nauczycielka i namówiła na treningi. Ale z prawdziwą siatkówką zetknęła się w Kaliszu, kiedy poszła do liceum. Nie dane było jej jednak grać w pierwszym zespole Callisii. Grała w rezerwach, ale trenowała z najlepszymi.

Zwrot w karierze Marty nastąpił dwa lata temu. Zaproponowano jej grę w Skrze Bełchatów. Ucieszyła się, ale była to „tylko” pierwsza liga. – Pewnego dnia zadzwonił do mnie prezes Stali Mielec, pytając czy byłabym chętna grać w Mielcu. Długo się nie zastanawiałam, ucieszyłam się, był to dla mnie awans. Dziewczyny przyjęły mnie tu znakomicie, zresztą ze Skry przyszłam do Mielca razem z Małgosią Skorupą, mieszkamy razem, jest super – mówi Marta.W Bełchatowie Łukaszewska grała na pozycji atakującej. Nie wie gdzie ustawi ją trener mieleckiego zespołu. Ma obawy, jak będzie sobie radzić przeciwko najlepszym zawodniczkom kraju, ale wie, że to jej życiowa szansa. Z natury jest optymistką, lubi się dobrze zabawić. – Uwielbiam tańczyć, ale ostatnio dyskoteki odwiedzam coraz rzadziej. W Mielcu zamierzam się zabawiać ale w granicach rozsądku. W końcu przyszłam tu grać, ale jeśli wykorzystam swoją szansę i zajmiemy z dziewczynami wysokie miejsce w lidze, to na zakończenie sezonu przetańcze całą noc – śmieje się siatkarka.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved