Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brink i Dieckmann mistrzami Europy w siatkówce plażowej

Brink i Dieckmann mistrzami Europy w siatkówce plażowej

W finałowym meczu rozgrywanych w Hadze Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, Nestea European Tour, znana niemiecka para - Brink i Dieckmann, pokonała w dwóch szybkich setach parę gospodarzy - de Gruijter i Ronnes.

Zwycięstwo Niemców nad Holendrami miało nie tylko wymiar mistrzostwa Europy. Pokonanie pary de Gruijter/Ronnes oznaczało również pierwsze miejsce w rankingu „europejski ranking smarta”, czyli w praktyce zdobycie nagrody dodatkowej w postaci dwóch samochodów. Zwycięstwo pary Brink/Dieckmann 2:0 (21:13; 21;13) było ukoronowaniem ich wspaniałego sezonu, w którym para ta zaczęła grać ze sobą. W żadnym turnieju World Tour nie zajęli miejsca niższego niż piąte, wygrali German Masters w Hamburgu i Swiss Masters w Lucernie w ramach Nestea European Championship Tour, tym samym zasłużyli sobie na miano najlepszej pary w Europie.

Byliśmy bardzo zadowoleni z sezonu już przed Mistrzostwami Europy – mówił Christoph DieckmannWięc jeżeli nie osiągnęlibyśmy tu sukcesu, nie mielibyśmy też powodów do narzekania.Dla Jochema de Gruijtera i Gijsa Ronnesa gra w finale przed własną publicznością była wspaniałym doświadczeniem pomimo porażki. Byli jednymi z niewielu gwiazd, których publiczność dopingowała na stojąco. Jednak nawet głośne zagrzewanie poprowadziło holenderskiej pary do sukcesu. Niecały tydzień temu wygrali oni w tym samym miejscu mistrzostwa kraju: – To było zupełnie inne doświadczenie – twierdzi Ronnes. – Brink i Dickmann cisnęli nas cały czas doskonałą zagrywką, której nie potrafiliśmy się przeciwstawić. Po meczu wciąż trudno było mistrzom Holandii pogodzić się ze srebrnym medalem. – Ze srebra będę cieszył się jutro – mówił Ronnes – Dziś jestem smutnyi rozczarowany że niewykorzystaliśmy szansy na zostanie mistrzami Europy przed tak wspaniałą publicznością i w cudownej atmosferze. Świetny klimat imprezy potwierdził świeżo upieczony mistrz Christoph Dieckmann, podkreślając że bardzo mu się podobało, mimo iż w finale publiczność dopingowała rywali.

Brązowy medal zdobyła szwajcarska para Heuscher/Kobel pokonując gładko austriacki duet Berger/Gartmayer 2:0 (21:15; 21:11).

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved